2024-03-29 @ 02:13 EET
Уникална драма! Гол в 95-ата минута спаси Германия от провал!
Световният шампион Германия постигна изключително драматична победа над Швеция с 2:1. Тя дойде благодарение на гол на Тони Кроос в 95-ата минута на срещата. Швеция имаше преднина от 1:0 на почивката, но през второто полувреме германците изковаха победата и то с намален състав. Жером Боатенг бе изгонен в 82-ата минута. Носът на Себастиан Руди пък бе разбит и той бе заменен принудително през първото полувреме. За скандинавците точен бе Ола Тойвонен, а за победителите първото попадение бе дело на Марко Ройс.

С победата Германия има 3 точки, колкото има и Швеция. Двата тима и еднаква голова разлика - 2:2. Лидерът Мексико е с 6. В последните срещи Германия ще се изправи срещу Южна Корея, докато Швеция среща "ацтеките". Азиатският тим все още няма спечелена точка.

Бундестимът натисна шведите в първите минути, а Хектор и Дракслер пропиялха добри положения.

"Тре кронур" отвърна с извеждащо подаване към Берг, който се озова сам срещу Нойер, но ударът му бе избит от стража на Германия. Шведите имаха сериозни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Реферът дори отказа да се допита до ВАР.

В 27-ата минута Себастиан Руди бе заменен принудително от Гюндоган, след като получи удар в лицето с крак и носът му бе разбит.

Швеция излезе напред в резултата в 32-ата минута. Ола Тойвонен получи топката в наказателното поле на Германия, след като бе използвана грешка на Кроос. Нападателят на Швеция прехвърли технично Нойер за 1:0 в полза на Швеция.

На почивката Йоаким Льов замени Юлиан Дракслер с Марио Гомес, а бундестимът се втурна в атака веднага с подновяването на играта. И голът не закъсня. Тимо Вернер нахлу по фланга, пусна топката пред вратата на Швеция, където с коляно Марко Ройс засече и я прати във вратата за 1:1.

До 60-ата минута немците имаха цели три отлични възможности за пълен обрат, но с фантастични изяви се отличи шведският вратар Робин Олсен.

Натискът продължи, а в една от ситуациите Андреас Гранквист се вхърли самопожертвователно и предотврати сигурен гол.

В 82-ата минута Германия остана с човек по-малко на терена. Получилият вече един жълт картон Жером Боатенг направи груб фаул срещу Берг, за което получи заслужен втори жълт картон и напусна терена.

Драмата настъпи в 95-ата минута. Тогава Германия получи право да изпълни пряк свободен удар на страничната линия на наказателното поле, но от малък ъгъл. Ройс чукна топката към Тони Кроос, който с много прецизен удар прониза Олсен, като така донесе успеха на тима си.

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 18.Йосуа Кимих, 16.Антонио Рюдигер, 3.Йонас Хектор (87-20.Юлиан Бранд), 17.Жером Боатенг, 8.Тони Кроос, 19.Себастиан Руди (31-21.Илкай Гюндоган), 7.Юлиан Дракслер (46-23.Марио Гомес), 13.Томас Мюлер, 11.Марко Ройс, 9.Тимо Вернер
Резерви: 12.Кевин Трап, 22.Марк-Андре Тер Стеген, 15.Никлас Зюле, 5.Матс Хумелс, 4.Матиас Гинтер, 2.Марвин Платенхардт, 10.Месут Йозил, 6.Сами Кедира, 21.Илкай Гюндоган, 20.Юлиан Бранд, 14.Леон Горецка, 23.Марио Гомес
Селекционер: Йоаким Льов

ШВЕЦИЯ: 1.Робин Олсен, 6.Лудвиг Аугустинсон, 4.Андреас Гранквист, 3.Виктор Линдельоф, 2.Микаел Лустиг, 10.Емил Форсберг, 7.Себастиан Ларсон, 17.Виктор Клаесон (74-21.Джими Дурмаз), 8.Албин Екдал, 9.Маркус Берг (89-22.Исак Кисе Телин), 20.Ола Тойвонен (78-11.Джон Гуидети)
Резерви: 12.Карл-Йохан Йонсон, 23.Кристофер Нордфелдт, 14.Филип Хеландер, 5.Мартин Олсон, 18.Понтус Янсон, 16.Емил Крафт, 21.Джими Дурмаз, 15.Оскар Хилемарк, 13.Густав Свенсон, 19.Маркус Роден, 11.Джон Гуидети, 22.Исак Кисе Телин​
Селекционер: Яне Андерсон