2024-03-29 @ 15:40 EET
Уругвай впечатли, Русия разочарова в битката за върха в група "А"
Спорт
Уругвай победи Русия с 3:0 в последна среща от груповата фаза на група "А" на Световното първенство и спечели групата с три успеха в три срещи и голова разлика 5:0. "Сборная" пък разочарова феновете след двете поредни победи и осемте вкарани гола от началото на турнира, и допусна най-тежката загуба за отбор домакин на Мондиал в историята, но продължава като втори отбор в групата.

Двубоят започна вихрено и при първата си по-сериозна атака Уругвай стигна до пряк свободен удар, превърнат в гол от Луис Суарес за 1:0. Четвърт час по-късно удар от границата на наказателното поле се отби в Денис Черишев и влетя в мрежата за 2:0. Лошото за Русия продължи и в 37-ата минута Игор Смолников получи втори жълт картон, като остави тима си с човек по-малко.

През втората част двата тима понамалиха темпото и създадоха малко чисти възможности за гол, макар в края на мача Уругвай да вдигна оборотите. Игор Акинфеев се намеси добре на два пъти, но бе безпомощен в 90-ата минута при добавка на Кавани за крайното 3:0.

Потенциалните съперници на Уругвай и Русия на 1/8-финалите са Испания, Португалия или Мароко, които се борят за първите две места в група "В".

РУСИЯ - УРУГВАЙ 0:3
0:1 Луис Суарес (10'), 0:2 Денис Черишев (24' а.г.), 0:3 Единсон Кавани (90')

УругвайУРУГВАЙ: 1.Фернандо Муслера, 22.Мартин Касерес, 19.Себастиан Коатес, 3.Диего Годин, 14.Лукас Торейра, 8.Наитан Нандес ( 7.Кристиан Родригес), 6.Родриго Бентанкур  ( 10.Хьорхян де Аракаета), 15.Матиас Весино, 17.Диего Лаксалт , 9.Луис Суарес , 21.Единсон Кавани  ( 18.Максимилиано Гомес)
Резерви: 23.Мартин Силва, 12.Мартин Кампаня, 13.Гастон Силва, 4.Гийермо Варела, 16.Максимилиано Перейра, 5.Карлос Санчес, 11.Кристиан Стуани, 20.Джонатан Уретавиская

РусияРУСИЯ: 1.Игор Акинфеев, 13.Фьодор Кудряшов, 3.Иля Кутепов, 4.Сергей Игнашевич, 23.Игор Смолников , 8.Юрий Газински  ( 7.Далер Кузяев), 15.Алексей Миранчук ( 10.Фьодор Смолов), 11.Роман Зобнин, 6.Денис Черишев ( 2.Марио Фернандес), 19.Александър Самедов, 22.Артьом Дзюба
Резерви: 12.Андрей Луньов, 20.Владимир Габулов, 5.Андрей Семьонов, 14.Владимир Гранат, 16.Антон Миранчук, 17.Александър Головин, 21.Александър Ерохин, 18.Юрий Жирков

Съдия: Маланг Диедиу (Сенегал)
Стадион: "Космос Арена", Самара