2024-04-23 @ 16:39 EEST
Първи мач без гол на Мондиала! Дания и Франция разочароваха
Франция и Дания завършиха при 0:0 в последен двубой от група С на Световното първенство по футбол и в първия без отбелязан гол на Мондиала в Русия. Двата тима продължават към 1/8-финалите, като "петлите" са победител в групата, а датчаните остават втори.

Мачът започна вяло и първата реална голова опасност дойде едва в 17-ата минута, когато Жиру отправи удар към горния десен ъгъл на Шмайхел, но датчанинът се справи. Между 25-ата и 29-ата минута и двата тима поискаха дузпа за игра с ръка на Йоргенсен и за фаул срещу Ериксен в наказателното поле на съперника. В последния четвърт час от срещата Гризман, Жиру и Дембеле се отчетоха с опасности пред вратата на Дания, но стреляха неточно.

Дания започна по-силно втората част и Ериксен бе близо до гола след статично положение, но след 70-ата минута Франция поизравни играта, като Фекир се отчете с два опасни удара. След последния съдийски сигнал феновете и на двата отбора освиркаха любимците си за постната продукция.

"Петлите" очакват втория от групата на Хърватия (6 т.), Нигерия (3 т.), Исландия (1 т.) и Аржентина (1 т.), докато Дания ще играе с победителя.

ДАНИЯ - ФРАНЦИЯ 0:0

ДанияДАНИЯ: 1.Каспер Шмайхел, 6.Андреас Кристенсен, 17.Йенс Стригер Ларсен, 13.Матиас Йоргенсен , 4.Симон Кяер, 14.Хенрик Далсгорд, 10.Кристиан Ериксен, 8.Томас Дилейни ( 18.Лукас Лерагер), 23.Пионе Систо ( 15.Виктор Фишер), 11.Мартин Брайтуайт, 21.Андреас Корнелиус ( 12.Каспер Долберг)
Резерви: 22.Фредерик Рьонов, 16.Йонас Льосл, 3.Яник Вестергорд, 5.Йонас Кнудсен, 7.Уилям Квист, 2.Михаел Крон-Дели, 19.Ласе Шьоне, 9.Николай Йоргенсен

ФранцияФРАНЦИЯ: 16.Стив Манданда, 21.Лукас Ернандес ( 22.Бенжамен Менди), 4.Рафаел Варан, 3.Преснел Кимпембе, 19.Джибрил Сидибе, 13.Нголо Канте, 15.Стивън Нзонзи, 9.Оливие Жиру, 8.Тома Лемар, 7.Антоан Гризман (18.Набил Фекир), 11.Усман Дембеле ( 10.Килиан Мбапе)
Резерви: 23.Алфонс Ареола, 1.Уго Лорис, 17.Адил Рами, 5.Самюел Умтити, 2.Бенжамен Павар, 6.Пол Погба, 14.Блез Матюиди, 12.Корантен Толисо, 20.Флориан Товен

Стадион: "Лужники" (Москва)
Съдия: Сандро Ричи (Бразилия)