2024-03-29 @ 00:33 EET
Швеция спечели Група "F" след бой над Мексико
Швеция спечели последната си среща от Група "F" на Мондиала срещу Мексико с 3:0, изхвърляйки световния шампион Германия още в групите. Головете за "тре крунур" паднаха през втората част.

Срещата започна с ранен натиск на Швеция, която не спираше да атакува от първата минута.  Първата възможност дойде още във 2-ата минута, когато Маркус Берг свали с глава в наказателното поле, но защитник на Мексико се намеси, чистейки топката.

В 6-ата минута "тре крунур" имаше още една възможнос, при която Форсберг отправи директен изстрел от свободен удар, но Гилермо Очоа се намеси, боксирайки топката в корнер.

В 18-ата минута дойде най-доброто положение през първата част, което Емил Форсберг пропусна. Халфът на Лайпциг бе намерен със страхотно центриране в наказателното, но той стреля много над вратата.

Швеция поиска дузпа за игра с ръка на Хавиер Ернандес в 30-ата минута, но след преглед на ВАР системата Нестор Питана подмина ситуацията.

Още в началото на второто полувреме Швеция взе преднина в двубоя. Голмайстор бе Аугустинсон, който засече центриране по прекрасен начин, вкарвайки за 1:0.

В 60-ата минута се стигна до много спорна дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Ектор Морено, който препъна съперник, но на повторенията се видя, че Берг падна много леко. Андреас Гранквист пък застана зад топката и отбеляза наказателния удар - 2:0.

Така се стигна до 74-ата минута, в която след мощен тъч на Швеция Исак Киезе Тели свали с глава в наказателното поле, а Едсон Алварес си отбеляза автогол при опит за изчистване на топката.

В крайна сметка Швеция успя да задържи преднината си, триумфирайки в Група "F" на Мондиала с 6 точки. Въпреки голямата загуба Мексико остава на второ място в групата с 6 пункта, следвани от Южна Корея с 3, а все още актуалният световен шампион Германия завършва последен с актив от едва 3 точки. Следващият евентуален съперник за "тре крунур" на осминафиналите е вторият в Група "E", където са Бразилия, Швейцария, Сърбия и Коста Рика.

Мексико - Швеция 0:3
0:1 Аугустинсон (50), 0:2 Андреас Гранквист (62 - дузпа), 0:3 Едсон Алварес (74 - автогол)

Резултат с изображение за mexico national team emblemМексико: 13.Гилермо Очоа, 3.Карлос Салседо, 7.Мигел Лаюн(8919.Орибе Пералта), 11.Карлос Вела, 14.Хавиер Ернандес, 15.Ектор Морено, 16.Ектор Ерера, 18.Андрес Гуадрадо (7517.Хесус Корона), 21.Едсон Алварес, 22.Ървин Лозано, 23.Хесус Гаярдо(658.Марко Фабиан)
Резерви: 1.Хесус Корона, 2.Уго Аяла, 4.Рафа Маркес, 5.Ерик Гутиерес, 6.Джонатан Дос Сантос, 8.Марко Фабиан, 9.Раул, 10.Джовани Дос Сантос, 12.Алфредо Талавера, 17.Хесус Корона, 19.Орибе Пералта, 20.Хавиер Акино
Треньор: Хуан Карлос Осорио

Швеция: 1.Робин Олсен, 2.Микаел Лустинг, 3.Виктор Линдельоф, 4.Андреас Гранквист, 6.Лудвиг Аугустинсон, 7.Себастиан Ларсон(5713.Густав Свенсон), 8.Албин Екдал (8015.Оскар Хилемарк), 9.Маркус Берг (622.Исак Киезе Телин), 10.Емил Форсберг, 17.Виктор Клаесон, 20.Ола Тойвонен
Резерви: 5.Мартин Олсон, 11.Джон Гуидети, 12.Карл-Йохан Йонсон, 13.Густав Свенсон, 14.Филип Хеландер, 15.Оскар Хилемарк, 16.Емил Крафт, 18.Понтус Йансон, 19.Маркус Роден, 21.Джими Дурмаз, 22.Исак Киезе Телин, 23.Кристофър Нордфелд
Треньор: Яне Андерсън

Стадион: "Екатеринбург Арена", Екатеринбург
Съдия: Нестор Питана (Аржентина)