2024-04-25 @ 15:14 EEST
Бразилия би Сърбия след шоу в Москва и спечели групата
Бразилия победи Сърбия с 2:0 в последен мач от груповата фаза на Мондиала в Русия."Селесао" започна по-силно двубоя, но след първите 5-10 минути играта се поизравни. Около 30-ата минута Габриел Жезус бе близо до гола в две положения, но не успя да открие резултата, което се отдаде на Паулиньо пет минути по-късно, а асистент стана съотборникът му в Барселона Филипе Коутиньо.

Втората част започна с пропуск на Неймар, който в 57-ата минута се размина с втори гол за Бразилия, но стреля в тялото на Стойкович. Сърбия отвърна със силни десет минути след 57-ата, когато Александър Митрович пропусна цели три възможности да изравни. Точка в спора сложи Тиаго Силва след удар с глава в 69-ата минута, след което духът в сръбския отбор тотално спадна, а Бразилия започна да се забавлява. До края Неймар се отчете с няколко пропуска, а резултатът остана непроменен.

Бразилия завършва на първо място в група Е със 7 точки и ще срещне Мексико в следващата фаза, Швейцария е на второ място след хикс с Коста Рика и ще играе с Швеция на 1/8-финалите.

БРАЗИЛИЯ - СЪРБИЯ 2:0
1:0 Паулиньо (35'), 2:0 Тиаго Силва (69')

Сърбия СЪРБИЯ: 1.Владимир Стойкович, 11.Александър Коларов, 13.Мирош Велкович, 15.Никола Миленкович, 2.Антонио Рукавина, 22.Адем Ляич ( 7.Андрия Живкович), 20.Сергей Милинкович-Савич, 21.Неманя Матич , 17.Филип Костич ( 18.Неманя Радонич), 10.Душан Тадич, 9.Александър Митрович  ( 19.Лука Йович)
Резерви: 12.Предраг Райкович, 23.Мирко Дмитрович, 14.Милан Родич, 5.Урош Спахич, 6.Бранислав Иванович, 3.Душко Тошич, 16.Марко Груич, 4.Лука Миливойевич, 8.Александър Прийович

БразилияБРАЗИЛИЯ: 1.Алисон Бекер, 12.Марсело  ( 6.Филипе Луис), 2.Тиаго Силва , 3.Жоао Миранда, 22.Фагнер Лемос, 15.Паулиньо  ( 17.Фернандиньо ), 5.Каземиро, 11.Филипе Коутиньо ( 8.Ренато Аугусто), 19.Уилиан, 10.Неймар, 9.Габриел Жезус
Резерви: 16.Касио, 23.Едерсон, 4.Педро Жеромел, 13.Маркиньос, 18.Фред, 21.Тайсон, 20.Роберто Фирмино

Съдия: Алиреза Фагани (Иран)
Стадион: "Откритие Арена" (Москва)