2024-04-19 @ 03:06 EEST
МОМЧЕТАТА НА ДИМИТЪР НЕДЯЛКОВ ВЗЕХА ТОЧКА И ОТ ЦСКА
СпортВ мач от третия кръг на Елитната U15 дивизия отборът на Добруджа 1919 постигна равенство срещу един от фаворитите в групата – отбора на ЦСКА-София. Срещата се проведе на терена с изкуствена тревна настилка в Добрич и завърши 1:1. Малките добруджанци се противопоставиха успешно на столичния тим и в 30-ата минута поведоха в резултата. Преслав Славков бе изведен по левия фланг, напредна към наказателното поле и с премерен удар прати топката в мрежата – 1:0. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката „червените” установиха териториално надмощие, създадоха няколко добри атаки, но стражът на добруджанци Калоян Петров демонстрира завидни умения и опази вратата си суха до 59-ата минута. Тогава гостите възстановиха равенството, което се запази до последния съдийски сигнал.
Така момчетата на Димитър Недялков записаха второ поредно равенство в първенството. Припомняме, че миналата седмица те спечелиха първата си точка в групата след 2:2 със Славия в столицата. Резултатът на полувремето бе 1:0 за домакините, но след по-добра игра след почивката младите добруджанци постигнаха равния резултат. В 49-ата минута „белите” поведоха с 2:0, но малко по-късно Ивайло Михайлов намали. Славия остана с човек по-малко на терена в 64-ата минута, когато Георги Атанасов получи втори жълт картон и бе изгонен. Това помогна на момчетата на Митко Недялков да стигнат до изравнително попадение. Голът падна в 69-ата минута, когато Велислав Кънев отбеляза с глава след центриране от корнер. НДТ