2024-04-16 @ 23:35 EEST
ДОБРИЧЛИЯТА ИВАЙЛО ЛАЗАРОВ ДОНЕСЕ ТРИТЕ ТОЧКИ НА „БИСТРИШКИТЕ ТИГРИ”

Отборът на Витоша (Бистрица) победи Септември (София) с 2:1 в първа среща от 10-ия кръг на Първа професионална лига. "Бистришките тригри" постигнаха пълен обрат, след като губеха с 0:1 на почивката. Гостите поведоха в резултата с фамозен удар на Борис Галчев от около 25 метра. В самия край на първото полувреме Григор Долапчев изпусна дузпа, а в 75-ата минута Иван Вълчанов възстанови равенството, след като засече добро центриране на Четин Садула. Минута преди края на редовното време добричлията Ивайло Лазаров с ювелирано изпълнение от фаул изведе Витоша напред в резултата и в крайна сметка донесе трите точки на своя тим.

Двата отбора започнаха срещата равностойно, като действията през първите десетина минута се развиваха главно в центъра на терена. В 13-ата минута на мача тимът на Септември поведе в резултата след страхотен гол на Борис Галчев, който не остави никакви шансове на стража на домакините Християн Василев с удар от около 25 метра. Сърцатият полузащитник на гостите пое топката и отправи истински снаряд, при който топката се удари в горната греда и влезе във вратата. В 32-ата минута Ивайло Лазаров пропусна златна възможност да изравни резултата, останал непокрит в наказателното поле на гостите. В 38-ата минута Александру Бенга стреля над вратата на Витоша. Минута преди края на първото полувреме отборът на Септември остана с 10 души на терена. Глупава постъпка на Аласан Диаби в наказателното поле му издейства директен червен картон, а главният съдия Ставров отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Григор Долапчиев, който стреля слабо, а Янко Георгиев спаси.

Второто полувреме започна силно за домакините, които тръгнаха в атака в търсене на изравнително попадение. В 60-ата минута удар на Крис Гади бе спасен от Християн Василев. В 75-ата минута Иван Вълчанов възстанови равенството, след като засече добро центриране на влезлия в игра преди минути Четин Садула. Малко след това гостите имаха добра възможност за гол, но изстрел на Александър Георгиев бе избит в ъглов удар от Християн Василев. В 89-ата минута Ивайло Лазаров реализира страхотен гол от фаул, като при удара остави безпомощен стража Янко Георгиев. Това бе и последното положение пред една от двете врати и Витоша се поздрави с ценен успех и нови три точки в Първа лига.