2024-03-29 @ 00:55 EET
РУУНИ ПРОДЪЛЖАВА ДА КЪСА МРЕЖИ В САЩ
Спорт Голмайстор №1 в историята на Манчестър Юнайтед и националния отбор на Англия Уейн Рууни продължава със силните си изяви по терените на САЩ. Нападателят, който по-късно този месец ще навърши 33 години, заби нови два гола в Мейджър Лийг Сокър.

Във втори пореден мач на Ди Си Юнайтед Рууни реализира две попадения, като този път той донесе победата с 2:1 срещу Чикаго Файър. Така Рууни се разписва с гол в трети пореден мач на тима си.

За Чикаго Файър пък 90 минути записа легендата на Байерн (Мюнхен) Бастиан Швайнщайгер. Двамата бяха съотборници в Манчестър Юнайтед.

Срещу Чикаго Файър Рууни първо наказа неубедителна намеса на противниковия страж и на празна врата изравни резултата (1:1) в 62-ата минута, след като десетина минути по-рано гостите от Чикаго бяха повели. В 81-ата минута Рууни бе безпощаден от дузпа и отбеляза гола, с който Ди Си Юнайтед направи обрата в двубоя.

Рууни вече има 9 гола и 6 асистенция в 16 мача в МЛС. В кариерата си юношата на Евертън има 253 гола за Манчестър Юнайтед и 53 за Англия.