2024-04-25 @ 09:30 EEST
ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) УДАРИ ПИРИН В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА
Спорт Отборът на Черноморец (Балчик) записа петата си победа във Втора професионална лига. В среща от XIII кръг на първенството, проведена в Белия град, момчетата на Георги Иванов-Геша се наложиха много трудно с 2:1 над състава на Пирин (Благоевград).

Балчиклии откриха резултата в 22-ата минута с гол на Валентин Йосков и краят на първото полувреме дойде при 1:0 за Черноморец. Десет минути след подновяването на играта Владислав Златинов възстанови равенството. Редовното време изтече, срещата отиваше към равенство, когато в даденото от главния съдия продължение Траян Траянов заби втори гол в мрежата на “орлетата” и донесе трите точки за тима от Балчик.

След този успех Черноморец има вече 18 точки в актива си и заема седмо място в класирането. Пирин пък остава на дъното в подреждането с 12 точки. В следващия кръг, на 10 ноември, отборът на Балчик ще гостува на Несебър.

Съставът на Черноморец (Балчик): Християн Христов, Михаил Венков, Траян Траянов, Генади Луго, Мирослав Начев, Ахмед Хикмет (78-Тодор Паланков), Цветан Илиев (69-Валери Христов), Николай Иванов, Владислав Мирчев, Валентин Йосков (85-Румен Александров), Юнуз Юнуз.

9. Локо (Сф)   13        3          7          3          8:10      16

10. Ботев (Гъл)            13        4          3          6          12:14    15

11. Локо (ГО)   13        4          2          7          14:19    14

12. Струмска слава     12        3          4          5          14:18    13

13. Кариана     13        3          3          7          11:16    12

14. Пирин (Бл) 13        4          0          9          13:22    12

-------------------------------------------------------------------

15. Лудогорец II           12        3          3          6          11:21    12

16. Добруджа  13        1          6          6          4:13      9