2024-04-25 @ 19:24 EEST
АТАНАС ИЛИЕВ ПОВЕДЕ МОНТАНА КЪМ ПОБЕДАТА

Отборът на Монтана победи с 3:1 Несебър в последен мач от 15-ия кръг на Втора лига. Срещата бе много напрегната и завърши с два червени картона, шест жълти и две дузпи. Все пак домакините бяха по-настъпателният тим и заслужено стигнаха до успеха. Отново сред героите на Монтана бе добричлията Атанас Илиев, който отбеляза първия гол в срещата и бе постоянна заплаха за вратата на съперника.

Още в първата минута домакините можеха да открият резултата. Страхотен удар от дистанция на Атанас Илиев срещна горната греда на Павел Здравков. Последваха "глухи" минути на игрището, за да дойде 20-ата минута. Николай Цветков проби отляво и намери с добър пас Атанас Илиев, който обаче отново се размина с гола. Нападателят засече отблизо топката с левия крак, но тя се отби в страничната греда. В 24-ата минута Цветков можеше да изненада неприятно Здравков. Фалциран удар от фаул обаче премина на сантиметри от страничния стълб. Резултатът бе открит от домакините в 32-ата минута. Цветков центрира отдясно към наказателното поле. Диян Молдованов не успя да се справи добре с топката и я спря точно на крака на Илиев, който я прати във вратата. Осем минути по-късно Борислав Дамянов направи 2:0, засичайки пас на Тони Тасев от границата на вратарското поле.

В началото на втората част гостите наложиха натиск и в крайна сметка скоро стигнаха до намаляване на резултата. В 52-ата минута Трайо Грозев центрира отдясно и Реджеб Халил надскочи защитник, за да прониже Ивайло Василев. В 72-ата минута Монтана получи право да изпълни дузпа, след като Молдованов спъна в наказателното поле Цветков. Решението бе оспорвано от гостите, но това не попречи на Тони Тасев да направи 3:1 в полза на домакините. Минута по-късно Несебър остана с човек по-малко, след като Грозев бе изгонен за втори жълт картон заради реплика към съдията. Скоро и гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Симеон Баев излезе сам срещу вратаря и го преодоля. Галин Ташев обаче го застигна и го препъна. За нарушението бранителят получи червен картон. От бялата точка обаче Николай Костов не бе точен - Василев отрази удара му. В крайна сметка до нови голове не се стигна Монтана се поздрави с успех.

В класирането Монтана събра 33 точки и се очертава като единствения конкурент на Царско село за директната промоция в елита. Тимът от София обаче има седем точки аванс и играчите на Ферарио Спасов ще трябва доста да се потрудят, за да догонят съперника. Несебър от своя страна е на десета позиция със 17 точки.

11. Локо (ГО)   15        5          2          8          16:22    17

12. Лудогорец II           15        4          4          7          14:24    16

13. Струмска слава     15        4          4          7          19:25    16

14. Пирин (Бл) 15        4          1          10        13:25    13