2024-04-23 @ 14:17 EEST
„ОРЛЕТАТА” СИ ТРЪГНАХА С ТРИТЕ ТОЧКИ ОТ СТАДИОН „ДРУЖБА”

Продължава неубедителната серия на футболистите на Добруджа във Втора професионална лига. В мач от 16-ия кръг, игран на стадион „Дружба” в Добрич, момчетата на старши треньора Емил Велев отстъпиха с 1:2 във важния сблъсък с Пирин (Благоевград).

През първото полувреме играта се водеше предимно в централната част на терена и нулевото равенство се запази до почивката. Най-добрата възможност пред домакините се откри в края на първата част, когато Янаки Смирнов опита удар от воле, който премина на сантиметри край гредата.

“Орлетата” започнаха ударно втората част и в 47-ата минута Росен Кръстев прати топката в мрежата на домакините. Десет минути по-късно „жълто-зелените” възстановиха равенството - Тодор Колев се разписа след точно изпълнен 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение срещу самия него.  Надеждите на “жълто-зелените” за пълен обрат обаче угаснаха в 71-ата минута, когато Цветомир Вачев се възползва от груба грешка в защитата им и донесе трите точки за Пирин.

След този успех тимът на Пирин има вече 16 точки в актива си и се отдалечи на четири от зоната на изпадащите. Първият отбор под чертата - Кариана (Ерден), има 12 точки, а Добруджа е на дъното с 10. Така добруджанци продължават негативната си серия от 14 поредни мача без победа. За първи и последен път през този сезон те победиха Несебър (1:0) във втория кръг.

Другият отбор от Добричка област във втория ешелон - Черноморец (Балчик), ще играе днес мача си от 16-ия кръг. Избраниците на Георги Иванов ще премерят сили със столичния Локомотив (София). Срещата е от 17.30 часа в Белия град и ще бъде предавана пряко по „Диема спорт”.

Съставът на Добруджа: Иван Иванов, Даниел Граматиков, Михаил Минков (53-Беадир Беадиров), Николай Николаев (79-Кристиян Пешков), Георги Радев, Ахмед Адемов, Тодор Колев, Николай Петров, Денис Кадир (46-Кристиян Петков), Румен Николов, Янаки Смирнов.

Добруджа 1919 (Добрич) - Пирин (Благоевград)        1:2

3 декември 2018 г., понеделник, 14:30 ч.

в Разград, ст. "Лудогорец арена":

Лудогорец II (Разград) - Несебър (Несебър)

3 декември 2018 г., понеделник, 17:30 ч.

9. Локо (Сф)   15        4          7          4          10:11    19

10. Ботев (Гъл)            16        5          4          7          17:17    19

11. Несебър     15        4          5          6          18:22    17

12. Локо (ГО)   16        5          2          9          17:26    17

13. Лудогорец II           15        4          4          7          14:24    16

14. Пирин (Бл) 16        5          1          10        15:26    16

15. Кариана                 16        3          3          10        12:21    12

16. Добруджа  16        1          7          8          6:18      10