изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2024-03-29 @ 17:42 EET
СТАВА ГОРЕЩО: Бойна флотилия на НАТО навлиза в Черно море    
Новини Един крайцер и три фрегати, общо четири бойни кораба на страни-членки на НАТО ще навлязат до часове в Черно море, съобщава ТАСС. Някои от тях вече са край турските брегове.

„В момента в Черно море се намират американският крайцер клас \"Тикондерога\"  „Виксбърг“ и турската фрегата „Тургут Реис“. В близките часове към тях ще се присъединят италианската фрегата „Алисео“ и канадската фрегата „Фредериктън“, които в момента преминават черноморските проливи“, заяви източник от главния щаб на военноморските сили на Русия. Той добави, че „американският и турският кораб в момента се намират в близост до крайбрежието на Турция“.  http://www.blitz.bg

Четыре боевых корабля НАТО направляются в сторону Крыма

 

   




Четыре боевых корабля НАТО вошли в Черное море. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на военно-дипломатический источник.

 «В Черное море вошли фрегат управляемого ракетного оружия (УРО) «Фредериктон» ВМС Канады, крейсер УРО «Виксбург» ВМС США, танкер «Спессарт» ВМС Германии и фрегат УРО «Тургутраис» ВМС Турции», - заявил источник.

 Также стало известно, что в течение суток в акваторию Черного моря могут войти еще два корабля североатлантического альянса. На этих фрегатах установлено управляемое ракетное оружие.

 Напомним, согласно конвенции Монтре, боевые суда государств, у которых нет выхода к Черному морю могут находиться в его водах не более 21 дня.

 Фото: nato.int


 


Сходни връзки

СТАВА ГОРЕЩО: Бойна флотилия на НАТО навлиза в Черно море | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2024 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.07 секунди