изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2024-04-19 @ 03:04 EEST
„Блумбърг”: Руски хакери удариха мощно Сорос и "Отворено общество"    
Общество Повече от 2 500 електронни документа на организации, управлявани от магната Джордж Сорос, са били източени от компютърни хакери, съобщава агенция „Блумбърг”, цитирана от БГНЕС. Проникването е станало в събота и е оповестено от сайта „DC leaks”.Откраднати са стотици единици вътрешна документация на многобройни клонове на структури, управлявани от Сорос, най-вече от ”Отворено общество”.


Документите са от периода 2008-2016 година и са класирани по географски район, отношение към Световната банка и към офиса на президента, съобщава „Дейли колър”.

В документите има информация за работни планове, стратегии, приоритети и други дейности на Сорос, както и доклади за избори в Европа, за миграцията и търсенето на убежище.

„DC leaks” твърди, чу проникването е извършено от американски активисти, които искат да разкрият истината за „начина на вземане на решения в САЩ, както и за ключови елементи от американския политически живот”.

Американски експерти по сигурността обаче, обвиняват за изтичането на електронна информация руски хакери, съобщава агенция „Блумбърг”, аналогично на случая с проникването в сървъра на Демократическата партия в САЩ.

През юни също имаше проникване в базата данни на „Отворено общество”. ФБР разследва случая и съобщи, че взломът било ограничен до вътрешнаха мрежа за комуникация на персонала и партньорите на фондацията.
**************
ОЧАКВА СЕ ДА ИЗЛЯЗАТ НЕЛИЦЕПРИЯТНИ ФАКТИ ЗА СОРОСОИДИТЕ В РУСИЯ, УКРАЙНА И ДРУГИ ДЪРЖАВИ, ЩЕДРО СПОНСОРИРАНИ ОТ СОРОС

http://www.blitz.bg
ndtnews.hopto.org


Что известно после взлома Фонда Сороса?

Документы Фонда Сороса демонстрируют, что одной из своих основных задач организация ставит противодействие расширению влияния России в Европе. Сообщается также, что на борьбу с российской пропагандой фонд запросил порядка $500 тыс.

Документов очень много, однако среди них есть информация об активном участии Сороса в подготовке Майдана, оплате СМИ и т. д. Если верить некоторым источникам, то имеется даже информация о консультировании украинского президента Порошенко некоторыми европейскими генералами на тему обхода Минских соглашений в военной сфере.

Также опубликован полный список НПО, находящихся под контролем Сороса. Эти организации играли важную роль на выборах почти во всех странах Старого Света.

Кроме того, согласно опубликованным электронным письмам американский миллиардер Джордж Сорос в 2011 г. давал пошаговые инструкции по устранению беспорядков в Албании Хиллари Клинтон, которая на тот момент занимала пост госсекретаря США, передает RT. "Дорогая Хиллари, в Албании сложилась серьезная ситуация, которая требует срочного внимания на высших уровнях правительства США", - сообщается в письме, датированном 24 января 2011 г.

Миллиардер указал Клинтон, что вместе с международным сообществом необходимо срочно повлиять на Сали Беришу, занимавшего на тот момент пост премьер-министра Албании, и Эди Раму, который тогда возглавлял оппозицию. Кроме того, Сорос предложил кандидатуры троих человек, которые могли бы служить посредниками в этом вопросе.

Добавим, что были также взломаны почтовые ящики НАТО. В частности, речь идет о почте экс-командующего силами НАТО в Европе Филипа Бридлава. В опубликованной переписке генерал утверждает, что американцы оказывают недостаточно внимания Европе.

По традиции в хакерских атаках обвиняются некие российские хакеры, однако никаких подтверждений этому не приводится. Зато The Wall Street Journal сообщила со ссылкой на источники, что власти США рассматривают вопрос о введении новых санкций против России после взломов серверов Демократической партии.

Спецслужбы США утверждают, что есть доказательства того, что за кибератакой стоит Россия.
http://www.vestifinance.ru

  1. УПРАВЛЯВАЩИТЕ БЪЛГАРИЯ ГИ СЪДЯТ А: Британците за Перата и неговите хора: Боже, благодаря ти. Имало още мъже в тази Европа!
  2. Раздухват панамска пушилка, спасяват долара
  3. „Уикилийкс“ : „Панамските документи“ са нападение срещу Русия от страна на САЩ
  4. ГЕОРГИ МАРКОВ ОТКРИ ТОПЛАТА ВОДА: Европа е със свалени гащи! Бог да я прости
  5. Русия изгони Националния демократичен институт на Мадлин Олбрайт
  6. Пинокио в истерия! Проваленият бивш министър скандално зове за преврат и война
  7. Главната прокуратура на РФ призна за нежелана организацията „Американско-руска фондация за икономическо и правно развитие“
  8. Челен опит: Русия би шута на Сорос и "Отворено общество"
  9. Световният елит се готви за финансов срив: Джордж Сорос продаде всичките си акции от най-известните световни банки

ОЩЕ ЗА СОРОС И СОРОСОИДИТЕ

 


Сходни връзки

„Блумбърг”: Руски хакери удариха мощно Сорос и "Отворено общество" | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2024 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.06 секунди