2024-04-27 @ 01:58 EEST
Убедителна победа за добруджанци навън
СпортХандбал

В мач от XIX кръг на “А” хандбална група отборът на “Добруджа” постигна убедителна победа като гост над “Ботев” /Българене/ и за пореден път доказа, че е сред най-силните състави у нас. Възпитаниците на Георги Андреев започнаха силно срещата и бързо поведоха с пет гола. Взели нещата в свои ръце, те поддържаха преднината си и в края на първото полувреме резултатът беше 18:13. След почивката “жълто-зелените” отново бяха по-добрият отбор и безпроблемно стигнаха до победното 32:27. Най-резултатен сред добруджанци бе опитният Пламен Пасев, отбелязал 8 гола, а по седем попадения вкараха Явор Николов и капитанът на отбора Илиян Илиев.
“Добруджа игра в състав : Ренал Шукри, Явор Николов /7 гола/, Светослав Божков /5/, Илиян Илиев /7/, Стилиян Стоянов /5/, Пламен Пасев /8/, Александър Сашев. По-късно в игра влязоха Светозар Димитров, Йордан Щерев, Северин Кръстев и Найден Маринов.