2024-05-10 @ 19:35 EEST
Три победи за възпитаничките на Йорданка Добрева
СпортОтлично се представи съставът на “Добруджа” на проведения в зала “Русалка” пореден кръг от зоналното първенство по хандбал за девойки младша възраст.

Възпитаничките на Йорданка Добрева играха много силно и спечелиха трите си срещи. В първата те разбиха с 27:0 отбора на “Дунав” /Тутракан/, а във втората се наложиха драматично над ХК “Русе”. Девойките от крайдунавския град имаха лек превес през първата част на срещата и в края на полувремето водеха с два гола - 7:5. Почти през цялото второто полувреме те пак водеха в резултата. Но добричките момичета нямаха намерение да се предават и три минути преди края на срещата изравниха за първи път - 14:14, а малко след това стигнаха съвсем заслужено до победното 16:15. Веднага след края на този инфарктен двубой добруджанки изиграха и третата си среща - 11:3 срещу “Варна’92”.

Ето какво сподели след състезанието треньорката Йорданка Добрева : “Много съм доволна, защото срещу “Русе” успяхме да обърнем мача и показахме, че сме колектив. Благодарна съм на всички момичета, защото се раздаваха и играха за отбора.”

С трите си победи нашите момичета се утвърдиха на трето място във временното класиране и запазиха шансовете си за класиране на републиканските финали. Последният зонален турнир е през юни в Шумен.

Три победи за възпитаничките на Йорданка Добрева | 0 брой коментари | Регистрация