2024-04-26 @ 15:17 EEST
ПОБЕДА ЗА “БАРСЕЛОНА” НА “САНТЯГО БЕРНАБЕУ”
Спорт“Реал” /Мадрид/ падна с 1:2 на своя “Сантяго Бернабеу” в класическото дерби на испанската Примера дивисион срещу Барселона.

В герой за Барса през първото полувреме се превърна вратарят Виктор Валдес, направил страхотни спасявания след канонада на Зидан, Раул, Роберто Карлуш, Фиго. “Реал” заслужаваше да води, но съперниците се оттеглиха на почивка при 0:0, след като веднъж и Пуйол изчисти от голлинията. Девет минути след подновяването на играта мадридчани все пак стигнаха до попадение чрез Сантяго Солари, но само 4 минути по-късно влезлият като смяна Патрик Клуйверт изравни при една от редките контраатаки на Барса. Малко по-късно Фиго, изиграл силно първо полувреме, остави “Реал” с 10 души, след като получи втори жълт картон. Оттук до края се развихри Роналдиньо, чийто елегантен пас изведе Шави очи в очи с вратаря на Реал Касияс – 2:1. Победата на “Барселона” в Мадрид е първа за последните 6 сезона, а за “Реал” това бе втора поред домакинска загуба след поражението от “Осасуна”.
В последния двубой от 34-я кръг на испанското първенство “Валенсия” завърши наравно 1:1 при гостуването си на “Атлетик” /Б/ и вече е едноличен лидер в класирането с една точка преднин