2024-04-26 @ 17:24 EEST
Локомотив /Пловдив/ стана шампион на България по футбол
СпортЗа първи път в своята 68-годишна история Локомотив (Пд) спечели шампионската титла на България след успех у дома над Славия с 3:2 в предпоследния кръг на родното ни първенство.

24-та победа на лидера в "А" група дойде след активната съдийска помощ на главния рефер Живко Димитров, прекършил с две измислени дузпи стремежа на гостите да премерят сили с най-постоянния тим у нас през сезона.
Още във 2-та минута съдията от Варна реши да даде "летящ" старт за домакините и отсъди дузпа в тяхна полза за просване на Бобан Янчевски в наказателното поле на софиянци, точно реализирана от Мартин Камбуров.
Десет минути по-късно всичко изглеждаше решено, когато самият Янчевски отблизо наказа неумела намеса на вратаря Славчо Тошев при пряк свободен удар на Локо и направи 2:0.
"Белите", които през есента бяха спечелили двубоя между двата тима на "Овча купел", се вдигнаха на щурм и с голове на Кирил Джоров (27') и Чавдар Янков (57') успяха да изравнят до 2:2.
Дванадесет минути преди края Димитров реши да не разочарова настроените за футболен празник 12 хиляди местни привърженици и "подпря" отбора им с втора дузпа, превърната в гол от бившия нападател на Левски Нешко Милованович за шампионското 3:2. Футболното съперничество между София и Варна в 29-ия кръг на "А" група, изразено в двубоите Черно море - ЦСКА и Левски - Спартак (Вн) завърши с победи за домакините.
Черно море разби във Варна резервите и юношите на ЦСКА с 3:0 в приятен за окото мач, в който и двата отбора създадоха много голови положения. Станислав Генчев откри резултата с плътен удар в 19-ата минута, в 54-ата адашът му Стоянов удвои, а класическото 3:0 оформи Мариян Германов в даденото от съдията продължение.
На стадион "Георги Аспарухов" в София Левски победи леко Спартак (Вн) с голове на Георги Чиликов и Даниел Боримиров през първото полувреме.
Нафтекс и Литекс завършиха 1:1 в мач без значение на стадиона в бургаския квартал "Лазур". Пламен Крумов изведе бургазлии напред, а Веселин Бранимиров си вкара автогол в 86-ата и подели точките.
Славия - Нафтекс

Локомотив /Пловдив/ стана шампион на България по футбол | 0 брой коментари | Регистрация