2024-04-26 @ 20:00 EEST
ПОБЕДА ЗА “КАЛИАКРА” В ПОСЛЕДНАТА МИНУТА
СпортВ дербито на XXVI кръг на Североизточната “В” футболна група отборът на “Калиакра” се наложи в оспорван двубой, проведен в Каварна, над “Черноморец” /Балчик/ с 3:2.

Домакините поведоха в 17 мин. с гол от дузпа на Радостин Трифонов. Гостите обаче нямаха намерение да се предават и с два бързи гола в началото на второто полувреме доведоха резултата до 2:1 в своя полза - след силен удар на Радев в 49-та мин. се стигна до изравняване, а четири минути по-късно Симо Симеонов прати за втори път коженото кълбо в мрежата на каварненския тим. В 61-та мин. Р. Трифонов с перфектен пас изведе Андриан Аврамов на стрелкова позиция, който с премерен удар вкара за 2:2. Течеше последната минута на срещата, когато Стефан Стефанов, получил топката от Р. Трифонов,
направи за трети път безпомощен вратаря на “Черноморец” и оформи крайния резултат.