2024-04-27 @ 02:02 EEST
ДЪЖД ОТ ГОЛОВЕ В КОНТРОЛАТА С “ШУМЕН”
Спорт“Шумен” - “Добруджа” 4:4 /1:2/

Футболистите на “Добруджа” завършиха наравно 4:4 с “Шумен” в шестата си контрола от предсезонната подготовка. След неразбирателство в нашата отбрана шуменци поведоха още в 6-та минута, но след това “жълто-зелените” установиха териториално и игрово надмощие и принудиха домакините да се приберат в своята половина. В 38-та мин. Георги Кичуков изравни от дузпа, а две минути преди края на първото полувреме, след перфектно подаване на Веселин Начев, Павлин Тодоров прати за втори път коженото кълбо в мрежата на домакините. В първите минути след почивката добруджанци продължиха да диктуват събитията на терена и набързо вкараха още два гола - Петър Кирилов се разписа за 3:1 в 60-та мин., а три минути по-късно П. Тодоров отбеляза четвъртото попадение за добричкия тим. Явно изнервени от неубедителното си представяне, домакините започнаха да играят доста грубо, а реферът се опитваше да им помага. Това разстрои играта на добруджанци и те не само че не успяха да отбележат повече голове, а позволиха на съперника си да се добере до равенството.
Състави : “Шумен” - Рангелов, Борисов, Кънев, Ваклински, Аршинков, Банчев, Янков, Иванов, Станев, Малджански, И. Дончев /Ворошилов, М. Колев, Хикмет, Сахредимов, Ангелов, Жечев, Ирфан/.
“Добруджа” : Илчев, А. Димитров, М. Стоянов, Петров, Флоров, Господинов, Симеонов, Кичуков, Георгиев, Начев, Кънчев /Радомиров, Кирилов, Славов, Желев, Няголов, Ангелов, Тодоров, Сабриев/.
Голмайстори : 1:0 Петров /6 - авт./, 1:1 Кичуков /38 - д./, 1:2 Тодоров /43/, 1:3 Кирилов /60/, 1:4 Тодоров /63/, 2:4 Малджански /65/, 3:4 Иванов /70 - д./, 4:4 Малджански /71/
Главен съдия : Иван Жечев.
Стадион “П. Волов” /Шн/ - 300 зрители.

Днес “Добруджа” ще проведе поредната си контрола. Възпитаниците на Валентин Пейчев ще премерят сили с израелския “Апоел” / Ерусалим/, като срещата ще започне в 18.00 в Албена. Междувременно стана известно, че вратарят Дилян Каравелев и защитникът Илия Василев няма да играят за добричкия тим през есента. Те ще подсилят третодивизионния “Албена” /Оброчище/.