2024-04-26 @ 11:07 EEST
1000 души гледат мазни борби в Карапелит
СпортПри голям интерес и перфектна организация се проведоха народните борби в село Карапелит. Близо 1000 души се стекоха на местния стадион, който за един ден стана арена на голямата проява на фирма “Клас олио”. 154 борци от цялата страна и от чужбина атакуваха големите пари от наградния фонд. При най-малките победата бе оценена на 10 лева, а при по-големите - 500 лева. Схватките при децата бяха с продължителност 3 минути, при юношите - 5, при мъжете - 10.

В надпреварата се включиха и жени. От всички участници се отличиха състезателите на “Добруджански юнак” с треньор Петър Петров. Румен Колев стана първи в категория до 60 кг при юношите, а след него се нареди съотборникът му Георги Дяков. При мъжете в същата категория Румен отстъпи на Радослав Великов от “Левски” - след изключително оспорван мач, завършил 7:5 за “синия” борец. В категория до 70 кг Тодор Петров надделя над всички. Втори стана Иван Калев. №1 в своята категория до 80 килограма бе Димо Минков. Драгомир Стойчев се класира на второ място в категория “тежка”, отстъпвайки на световния и европейски шампион Зекиря Гючлю от Турция. Безспорно най-голям бе интересът по време на мазните борби, когато състезателите бяха намазани с олио. До финала стигнаха Драгомир Стойчев и Фадли Фадриев. Последният взе участие от името на фирма “Клас олио” и достигна до първата позиция, показвайки, че е най-подготвения в този ден. Третото място в мазните борби бе за европейския шампион по сумо Стилиян Марков, който тръгна към този спорт именно от борбата. Организиторите на народните борби възнамеряват надпреварата да бъде превърната в републикански събор.