2024-04-26 @ 16:12 EEST
Момчил Николов остана на половин точка от Купа Абритус
СпортНа престижното четвърто място от общо 73 състезатели се класира добричлията Момчил Николов на завършилия в Разград открит турнир по шахмат за Купа Абритус. Добруджанецът събра 5,5 точки от 7 възможни.

Първите трима в класирането завършиха с по 6 точки. Победител стана Красимир Русев от Казанлък, който нанесе и единственото поражение на Момчил. Втори стана Веселин Драгиев от София , а трети Живко Братанов от Пловдив. Николов бе лидер до петия кръг с пет последователни победи. В шестия се изправи срещу крайният победител, а на финала спечели половин точка. Жребият на открития шахматен турнир в Разград си направи малка шега с добричлиите Момчил Николов и Пламена Андреева, противопоставяйки ги един срещу друг в началото на състезанието.
Момчил Николов победи Пламена, а партията продължи близо 1 час. Андреева финишира с 4 точки, като успя да постигне победа над републиканския шампион при юношите до 18 години Калин Каракехайов от София. От Момчил Николов научихме още, че му предстои участие на турнир в Тетевен.

Момчил Николов остана на половин точка от Купа Абритус | 0 брой коментари | Регистрация