2024-04-26 @ 10:36 EEST
ДОБРУДЖА СЕ ОТКЪСНА НА ВЪРХА
СпортС пълен актив от 6 точки възпитаниците на Валентин Пейчев оглавяват "Б" група след втория кръг. Преследвачите Поморие и Светкавица загубиха ценни точки на собствен терен.

Поморие поведе на Рилски спортист още в 10 минута чрез голмайстора си Илиян Банев. Десет минути по-късно завърналият се в тима на самоковци Васко Киров от фаул уцели гредата. Гостите изравниха в 42 минута с диагонален шут на Денислав Андреев.
Три минути след почивката Банев отново изведе Поморие напред. В пороен дъжд за Рилски спортист равенството донесе Денислав Андреев.
Със здрав бетон в защита "болярите" от Етър измъкнаха точка от гостуването на Светкавица. Великотърновци поведоха в 44 минута с гол на Генов. Домакините изравниха 9 минути по-късно чрез Хамдиев.
През целия мач домакините мачкаха и притискаха гостите в собствената им половина. Изпълниха 17 ъглови удара и пропуснаха дузина чисти голови положения. В 81 минута Христов уцели страничната греда, а две минути преди края Емил Янчев от 5 метра пропусна на празна врата.
Отборът на Пирин 1922 /Симитли/ си тръгна с трите точки от София, след като обърна Конелиано 2:1. Домакините поведоха в 32 минута с красив гол на Горанов от пряк свободен удар. 15 минути след почивката Герганчев изравни от дузпа. Малко по-късно Илиян Мицански с глава изведе гостите напред. Той пропусна и дузпа пет минути преди края, след като бе повален от вратаря Митов. В края Стойчо Младенов излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля неточно.
Съдията Атанас Димитров бе в центъра на най-куриозната ситуация при победата на Локомотив (ГО) срещу Шумен 2:1. В 12 минута при едно безобидно стълкновение съдията шокира публиката, показвайки червен картон на Господинов. След кратко колебание реферът промени решението и му вдигна жълт.
Домакините посветиха победата на клубния президент Петър Рашков, който имаше рожден ден. Герой на срещата стана 20-годишният халф Стефан Бакърджиев, който вкара два гола близнаци от свободни удари. Той откри в 62 минута, а Кръстев върна гостите в мача с топовен шут 7 минути преди края. Отново Бакърджиев с прецизен удар направи 2:1 в 86 минута.
Ботев победи Вихрен 2:1 с гол в даденото от съдията продължение. Разписа се младокът Васко Василев с прехвърлящ удар. В радостта си той съблече фланелката си, показвайки огромната клубна емблема, татуирана на корема му. Феновете на Ботев обаче не можаха да я видят, защото мачът се игра при закрити врати заради наказание. Запалянковците не гледаха двубоя дори и от балконите на отсрещните блокове. Отрано полицаите бяха завардили входовете на жилищните сгради и не пуснаха агитката. Тя се събра след края на мача пред входа на стадиона и изпрати с обидни реплики президента Димитър Христолов.
Пловдивчани откриха в 16 минута чрез Миленов, който с топовен диагонален шут заби топката в горния ляв ъгъл. След почивката Ивелин Спасов изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Миленов. В последните 30 минути гостите играха с човек по-малко. Резервата престоя на терена само 14 минути, след като получи два жълти картона.
В следващия кръг Добруджа гостува на Етър. Два са мачовете, които предизвикват голям интерес. Това са Вихрен - Черноморец и Пирин - Ботев.

8. Вихрен 1 0 1 4-4 3
9. Миньор (БД) 1 0 1 1-1 3
10. Рилски спортист 0 2 0 2-2 2
11. Доростол 2003 0 2 0 2-2 2
12. Черноморец 0 1 1 1-2 1
13. Шумен 2001 0 1 1 1-2 1
14. Етър 1924 0 1 1 1-3 1
15. Конелиано 0 0 2 3-5 0
16. Академик (Св) 0 0 2 1-4 0