2024-04-27 @ 09:17 EEST
“Калиакра” вкара пет на “Албена’ 97”
СпортВ мач от седмия кръг на Североизточната “В” футболна група отборът на “Калиакра” /Каварна/ разби като домакин с 5:0 “Албена97” /Оброчище/. Възпитаниците на Тинко Въжаров тотално надиграха съперника си и заслужено стигнаха до изразителна победа.

Головата серия откри Калоян Димитров в 22-та мин. - той засече топката с глава след центриране от ъглов удар. Останалите попадения каварненци отбелязаха през второто полувреме. Две минути след подновяването на играта Бойчо Марев бе изведен сам срещу вратаря на гостите и за втори път прати коженото кълбо в мрежата. В 56-та мин. Б. Марев проби отдясно и с перфектно центриране сложи топката на главата на Петко Петков, който вкара за 3:0. Течеше 72-та мин., когато след самостоятелен рейд Андриян Аврамов записа името си сред голмайсторите. Крайния резултат оформи Любчо Амиров в 75-та мин. В следващия кръг “Калиакра” гостува на “Вихър” /Вълчи дол/, а “Албена97” приема състава на “Аксаково”.