2024-04-26 @ 22:16 EEST
ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА СТАНА ВИЦЕШАМПИОНКА НА БЪЛГАРИЯ
СпортДобричката шахматистка Пламена Андреева стана вицешампионка на България при девойките до 20-годишна възраст. На шампионата по класически шах в Дупница добруджанката спечели 5,5 от 7 възможни точки.

Добричката шахматистка Пламена Андреева стана вицешампионка на България при девойките до 20-годишна възраст. На шампионата по класически шах в Дупница добруджанката спечели 5,5 от 7 възможни точки. На нея не й достигна само половин точка, за да оглави класирането. Шампионка на страната за тази възрастова група стана Елица Раева от Русе. Титлата бе решена в петия кръг, когато една срещу друга застанаха Пламена и Елица. Победителка се оказа състезателката от крайдунавския град. В оставащите два кръга до края на първенството Пламена се опита да навакса пропуснатото, но двете й последователни победи успяха да стопят разликата между двете само на половин точка. Така за втора поредна година добричлийката стана вицешампионка за тази възрастова група. В следващите две години тя пак ще има възможност да атакува върха. В състезанието в Дупница участваха 22 девойки.
От 9 до 13 март на Пламена Андреева й предстои републиканско първенство за девойки до 18 години. Целта на добруджанката отново е първото място.  НДТ

ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА СТАНА ВИЦЕШАМПИОНКА НА БЪЛГАРИЯ | 0 брой коментари | Регистрация