2024-04-27 @ 05:34 EEST
Левски излезе на първо място след 2:0 над Славия
Новини София. Левски победи Славия с 2:0 като гост в двубой от първия кръг на пролетния дял на “А” група.

С тези три точки възпитаниците на Станимир Стоилов оглавиха класирането преди утрешния мач на ЦСКА с Родопа. На стадиона в квартал “Овча Купел” два гола за “сините” вкара ветеранът Даниел Боримиров, с което почти сигурно спечели отново място в националния отбор на България. В 35-ата минута халфът се възползва най-добре от едно меле пред вратаря на “белите” Славчо Тошев и откри резултата. По аналогичен начин падна и второто попадение. В 52-ата минута Димитър Телкийски центрира от корнер и принуди вратарят на Славия Славчо Тошев да излезе и боксира. Коженото кълбо попадна на десния крак на Боримиров и той с мощен удар вкара втория си гол в мача. На трибуните на стадион “Славия” присъстваше президентът на БФС Иван Славков, както и държавният селекционер Христо Стоичков.

Спартак (Вн) - Беласица

Левски излезе на първо място след 2:0 над Славия | 0 брой коментари | Регистрация