2024-04-26 @ 09:36 EEST
Летящ старт на "Добруджа"
Спорт"Локомотив" /Горна Оряховица/ - "Добруджа"     /0:0/     0:1

С победа в пролетния дал на първенството на "Б" група стартира отборът на "Добруджа". В оспорван мач на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица възпитаниците на Валентин Пейчев надделяха с 1:0 над местния тим. Единственото попадение в мача реализира Павлин Тодоров. Той бе точен в 73 минута, когато след пряк свободен удар  на Здравко Петров защитата и вратарят на домакините не се пласираха добре и добричлията се разписа с глава.
Първото полувреме ще се запомни само с удара на Здравко Петров, който в 26 минута остана сам срещу вратаря на домакините, но изненадващо не можа да го преодолее. През втората част на два пъти Павлин Тодоров и по веднъж Начев и Петров нанесоха удари по посока на вратата на Локото. Попадението дойде, след като Пейчев пусна трети нападател в игра - Веселин Начев.
След мача от щаба на "Локомотив" неоснователно претендираха, че съдията Георги Игнатов ги ощетил, като на няколко пъти не им дал дузпи. Треньорът на "железничарите" Бойко Димитров каза, че неговият тим е играл на границата на възможностите, но съдията ги е порязал. Победата е двойно по-ценна за футболистите на Пейчев, тъй като отборът замина с много кадрови проблеми. Наново бе прекроен защитният вал, където няколко играчи останаха извън строя, заради контузия. В следващия кръг отборът на "Добруджа" отново има мач навън. "Жълто-зелените" гостуват на "Академик" в Свищов, където също ще искат трите точки, за да останат близо до призовата тройка.
"Локомотив" /ГО/ - Ганчев, Рашков /88-Илиев/, Карагьозов, Станчев, Кязимов, Господинов /84 - Аврамов/, Сотиров, Александров, Петров, Стефанов, Мехмедов
"Добруджа" - Лазаров, Петров, Флоров, Георгиев, Димов, Ангелов, Господинов /53 - Начев/, Симеонов, Тодоров, Кичуков /90-Костадинов/ Кънчев /82-Павлов/
Голмайстор: 0:1 Павлин Тодоров /73/
Жълти картони: Кязимов и Мехмедов от "Локомотив", Димов и Ангелов от "Добруджа"
Главен съдия: Георги Игнатов
Помощници: Кр. Керезов и И. Боев