2024-04-27 @ 08:00 EEST
ОТЛИЧЕН СТАРТ НА ГЕОРГИ ДРУМЕВ
СпортГеорги Друмев се класира на трето място в общия старт на състезание в Казанлък, което бе първата спортна проява на колоездачите за т.г. Дисциплината бе с дължина 100 км и най-бърз бе Богдан Стойчев от Бургас.

Георги Друмев се класира на трето място в общия старт на състезание в Казанлък, което бе първата спортна проява на колоездачите за т.г. Дисциплината бе с дължина 100 км и най-бърз бе Богдан Стойчев от Бургас. Победител в колокритериума с дължина 60 км стана съотборникът на Георги Друмев от "Хемус - Парма" /Троян/ Атанас Костов. Разстоянията и на двете дисциплини бяха намалени, заради лошите метеорологични условия. Общият старт бе обявен в памет на загиналия колоездач Георги Коев, който е родом от Казанлък. По идея на добричлията Георги Друмев, Българският колоездачен съюз ще провежда това състезание преди Обиколката на България и тенденцията е мемориалът да стане традиционен и с международно участие. Голям принос за успеха на Друмев в Долината на розите имат и другите двама добричлии в троянския тим - Светозар Демирев и Йордан Гочев, които с карането си по шосето са извели Георги до призовото място.  Вчера Друмев и компания отпътуваха за италианския град Парма, където ще бъде представен тимът. След това им предстоят състезания в Италия, Франция, на Балканите. В календара е включено и участие на 27 март в 14-етапната обиколка на Мароко, ако стартът не съвпадне с Обиколката на Черна гора.   НДТ