2024-04-26 @ 12:35 EEST
ФСГ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" СПЕЧЕЛИ ПЪРВЕНСТВОТО НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ
СпортВ залата на Ученическа спортна школа в Добрич вчера се проведе областното първенство по баскетбол за ученици от IX до XIII клас. Турнирът на девойките завърши бързо, тъй като се явиха само два отбора.

В залата на Ученическа спортна школа в Добрич вчера се проведе областното първенство по баскетбол за ученици от IX до XIII клас. Турнирът на девойките завърши бързо, тъй като се явиха само два отбора. Съставът на шабленското СОУ "Ас. Златаров" се наложи с 40:24 над СОУ "Хр. Смирненски" /Оброчище/ и спечели първото място. За най-добър реализатор бе обявена Силвия Колева от Шабла, а за най-полезен състезател - Виолина Миткова от Оброчище. Победител при юношите стана отборът на ФСГ "Васил Левски" /Добрич/, който във финалния мач се наложи с 54:29 над СОУ "Хр. Ботев" /Балчик/. Индивидуалните награди също отидоха при момчетата от добричкото училище. Ивайло Борисов бе обявен за най-добър реализатор, а Мартин Радев - за най-полезен състезател. Ето останалите резултати и крайното класиране от турнира на юношите:

5.  СОУ "Никола Вапцаров" /Ген. Тошево/

Победителите в двата турнира се класират за зоналното първенство, което ще се проведе на 19 април в Добрич.

ФСГ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" СПЕЧЕЛИ ПЪРВЕНСТВОТО НА СРЕДНОШКОЛЦИТЕ | 0 брой коментари | Регистрация