2024-04-27 @ 08:55 EEST
България – Швеция 1:1 след първите 45 минути
СпортСофия. България и Швеция се оттеглиха при резултат 1:1 на почивката след първите 45 минути от европейската квалификация за младежи, предаде репортер на Агенция Фокус.

Пред около 1300 зрители на стадион “Българска армия” двата отбора успяха да си отбележат по едно попадение. Първи се разписаха момчетата на селекционера Петър Миладинов. В 40-ата минута защитникът на Литекс Михаил Венков засече перфектно изпълнен отдясно пряк свободен удар от Димитър Рангелов. Радостта на българите обаче беше повече от кратка. Груба грешка на Антон Вергилов позволи на Хенок Гойтом да изравни секунди преди края на полувремето. Душан Джурич изведе нападателя зад българската защита, Вергилов сгреши и Гойтом мушна топката между краката на вратаря Петров.
Три жълти картона извади през първото полувреме белгийският съдия Серж Гумини. За отбора на Петър Миладинов официално предупредени са Богомил и Светослав Дякови съответно в 33-ата и 43-ата минути. В 38-ата пък жълт картон получи Петер Андерсон от състава на Швеция. В 35-ата минута пък Петър Миладинов извади таланта на Фейенорд Иван Бандаловски, който се представяше повече от слабо и на негово място пусна Светослав Дяков.

България – Швеция 1:1 след първите 45 минути | 0 брой коментари | Регистрация