2024-04-26 @ 23:45 EEST
350 СЪСТЕЗАТЕЛИ УЧАСТВАХА НА СЪСТЕЗАНИЕ В ТЪРГОВИЩЕ
СпортНиколай Димитров от София стана първия носител на Българската паркова купа по ориентиране при мъжете, а Людмила Гоцева грабна отличието при дамите.

Николай Димитров от София стана първия носител на Българската паркова купа по ориентиране при мъжете, а Людмила Гоцева грабна отличието при дамите. Над 350 състезатели от 10 страни взеха участие в състезанието, провело се по улиците на гр. Търговище през отминалия уикенд. Домакин на събитието беше клубът по ориентиране "Вариант 5" (Търговище).
Паралелно с Българска паркова купа, домакините проведоха и състезанието Паркова купа Търговище, където от добричките състезатели най-добре се представи Калинка Ненова. Тя зае четвърто място при жените до 45 години. Първа стана Петя Димитрова от Велико Търново. Осми при мъжете до 35 години се класира Красимир Ненов, а Гергана Ненова остана 17-а при момичетата до 18 години. В първата двайсетица влезе и Петя Светославова от клуб "Добротица" /Добрич/. Тя се нареди 12-а при момичетата до 16 години, където триумфира Адина Попеску от румънския АНЕФС /Букурещ/. Представителите на домакините ликуваха при момчетата до 16 години. Тук върха оглави Илкмен Топчу от "Вариант 5". С 24-о време финишира добричлията Тихомир Бенов.
В Търговище бяха определени призьорите в следните възрастови групи - до 12, 14, 16, 18, 20, 21, 35, 40, 45, 50 и 55 години.
При тази жестока конкуренция можем да отбележим, че състезателите от младия добрички тим, се представиха на ниво. НДТ

350 СЪСТЕЗАТЕЛИ УЧАСТВАХА НА СЪСТЕЗАНИЕ В ТЪРГОВИЩЕ | 0 брой коментари | Регистрация