2024-04-27 @ 02:44 EEST
България победи Монако с 6:0 в квалификация за европейско полицейско първенство
СпортСофия. България разгроми Монако с 6:0 в квалификация за европейско полицейско първенство по футбол, предаде репортер на Агенция "Фокус". В мача взе участие генерал-лейтенант Бойко Борисов. Той влезе в игра с №13 в 46-та минута на мястото на Поповски.

Борисов се понрави на зрителите на стадион "Васил Левски", сред които беше и националният селекционер Христо Стоичков, с техничната си и напориста игра. Най-силната му изява бе извеждащ пас с пета към Владислав Стойков, който пропусна да вкара гол сам срещу вратаря на Монако. Малко преди края Борисов уцели и греда.
Нашите излязоха в състав Савов, Вл. Стойков, Попов, Молдовански, Младенов, Маслянов, Ванев, Нацев, Ив. Йотов, Фотев и Поповски. Капитанът на България Нацев откри резултата в 8-та минута. Ивайло Йотов покачи на 2:0 в 13-та, а Ванев направи резултата класически в 29-та. Отново Йотов се разписа в 32-та минута, а Маслянов вкара за 5:0 в 37-та. След почивката България вкара само един гол отново чрез Маслянов в 49-та минута. Рефер на мача бе Костадин Костадинов с асистенти Венцислав Гаврилов и Красимир Керезов. На трибуните на Националния стадион "Васил Левски" имаше около 300 зрители, сред които бяха заместник-министърът на вътрешните работи Румен Стоилов и Директорът на Национална служба "Полиция" генерал Илия Илиев. България се класира за втория квалификационен кръг на Европейското полицейско първенство. При успех там нашият отбор, воден от кумеца на Христо Стоичков Венци Рангелов, ще се класира за финалите в Германия през лятото на 2006 година.

България победи Монако с 6:0 в квалификация за европейско полицейско първенство | 0 брой коментари | Регистрация