2024-04-26 @ 17:47 EEST
Спорт Румяна Нейкова и Миглена Маркова спечелиха финала на двойка скул - жени на третата регата от веригата за Световната купа по академично гр*** в Люцерн (Швейцария) и взеха Световната купа в тази дисциплина.

Българките са победителки на двойка склуб и от първите два кръга в Итън (Великобритания) и Мюнхен (Германия). В Люцерн Нейкова и Маркова постигнаха време 6:41.06 минути, изпреварвайки във финалните метри Каролин и Джорджина Еверс-Суиндел от Нова Зеландия, който финишираха за 6:41.12. Новозеландките водеха от началото на състезанието, но отстъпиха в последните метри. Българките бяха трети на 500-ия метър, а след това се движеха втори, за да стигнат до победата малко преди финала. Мъжката двойка скул Иво и Мартин Янакиеви се класира на шесто (последно) място за финал Б с време 7:07.27 минути на третата регата от веригата за световната купа по академично гр***, която се провежда в Люцерн. Победители станаха Габор Бенчик и Тобор Петое (Унгария) с 6:28.95 минути. Скифьорката Анет-Жаклин Бушман завърши пета във финал Б с време 8:02.00 минути, а победителка стана Нурия Домингес Асенсио (Испания) с 7:53.32 минути. http://bnr.bg

Българските гребкини Румяна Нейкова и Миглена Маркова спечелиха Световната купа на двойка скул /жени/ | 0 брой коментари | Регистрация