2024-05-02 @ 03:27 EEST
УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА "ДОБРУДЖА"

В отложен мач от втория кръг на мъжката "А" хандбална група отборът на "Добруджа" постигна в съботния следобед убедителна победа с 37:26 над "Цар Самуил" /Петрич/.

От самото начало на срещата в зала "Русалка" възпитаниците на Георги Андреев установиха игрово надмощие и набързо поведоха с 5-6 гола. В края на първото полувреме преднината им бе пет гола - 18:13. И след почивката добруджанци продължиха да диктуват играта и заслужено стигнаха до успеха.

24 часа след този мач "жълто-зелените" гостуваха на варненския "Спартак" в среща от поредния кръг на първенството. Домакините започнаха много силно и поведоха с 6 гола. През второто полувреме добруджанци се върнаха в мача и играта вървеше гол за гол. Доказателство за оспорвания характер на срещата е фактът, че на няколко пъти резултатът бе изравняван. В последните минути на двубоя обаче домакините изглеждаха по свежи, имаха повече шанс и спечелиха мача с 31:28. Най-резултатен в състава на добруджанци бе националът Светослав Недев, който вкара 10 гола. 9 пъти се разписа Явор Николов, а по пет гола вкараха Димитър Ангелов и Диян Динков.

Съставът на "Добруджа": Гино Богданов, Мирослав Симеонов, Илиян Илиев, Явор Николов, Светослав Недев, Диян Динков, Димитър Ангелов /Борислав Борисов, Венцислав Петров, Илиян Иванов, Веселин Янакиев, Ренал Шукри/.

УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА "ДОБРУДЖА" | 0 брой коментари | Регистрация