2024-04-26 @ 17:01 EEST
Финландия победи Германия с 3:0 на хокей при жените
Спорт Торино. Отборът на Финландия победи Германия с 3:0 в първия мач от група “Б” на хокейния турнир при жените. Финландките отбелязаха два гола през първата третина чрез Мари Пехконен и Хайди Пелтари. Във втората част не бяха отбелязани попадения, а в третата Мария Палвила направи резултата класически.

Вратарят на финландките Мая Хасинен се представи блестящо като спаси всичките 24 удара, които бяха отправени към вратата.
В мач от група "А" Швеция победи Русия с 3:1. Първата третина протече равностойно и завърши без отбелязан гол. Шведките откриха резултата през втората част с гол на Нана Янсон. Катарина Тимглас удвои преднината на скандинавките, а в последната минута на втората част Светлана Трефилова върна рускините в мача. 32 секунди след подновяването на играта през третата част, Мария Руут възстанови двата гола преднина за Швеция. Само 7 секунди по-рано Татяна Бурина бе отстранена за две минути и това допълнително улесни шведките. http://www.focus-sport.net

Финландия победи Германия с 3:0 на хокей при жените | 0 брой коментари | Регистрация