2024-04-26 @ 16:27 EEST
"КАЛИАКРА" ПОБЕДИ КАТО ГОСТ ЛИДЕРА В ГРУПАТА
Спорт Футболистите на "Калиакра" започнаха с летящ старт мачовете от пролетния полусезон. Възпитаниците на Йордан Йорданов поднесоха голямата изненада в първия кръг, побеждавайки във Варна лидера в Източната "Б" група "Спартак" с 2:1. А това е първа загуба за тима от морската ни столица от началото на първенството!

През първото полувреме играта бе равностойна и се водеше предимно в централната част на терена. Нападателите на двата отбора рядко излизаха на стрелкови позиции и нулевото равенство се запази до почивката. Каварненци поведоха в 56-та мин. с гол на бившия футболист на столичния "Левски"  Георги Георгиев. Десет минути по-късно капитанът на "соколите" Николай Станчев изравни от дузпа. В герой на мача се превърна ветеранът Г. Георгиев, който в 88-та мин. след бърза контраатака прати за втори път коженото кълбо в мрежата на домакините и оформи крайния резултат.

Състави: "Спартак" - Славов, Михайлов, Дянков, Илиев, Петров, Кателиев, Пекин /81- Бояджиев/, Н. Филипов /84 - Маринов/, Н. Станчев, Стоев, Генчев /57 - Съботинов/

"Калиакра" - Добрев, Сърбаков, Кискинов, Йонков, Андонов, Г. Георгиев /90 - Аврамов/, Станчев, Маринов, Христов, Павлов, Караджов /68 - Г. Иванов, 78 - Гавальов/

Голмайстори: 0:1 Г. Георгиев /56/, 1:1 Н. Станчев /66-дузпа/, 1:2 Г. Георгиев /88/

Жълти картони: Стоев, Съботинов /"Спартак"/, Г. Георгиев, Маринов, Христов /"Калиакра"/

Червени картони: Стоев /"Спартак"/, Андонов, Христов /"Калиакра"/

Главен съдия: Мартин Богдев

Помощници: Т. Богданов и Ст. Павлов

Стадион "Спартак": 1500 зрители

"ФУТБОЛИСТИТЕ НИ ПОКАЗАХА ГОЛЯМА ВОЛЯ ЗА ПОБЕДА"

Красимир ТОДОРОВ, президент на ПФК "Калиакра"

Момчетата изиграха тактически правилно мача и заслужено спечелиха трите точки. Всички, които взеха участие в срещата, играха всеотдайно, мъжки, с голяма воля за победа. Използвахме слабостите на съперника и така стигнахме до успеха. Целта пред нашия отбор е седмо-осмо място в крайното класиране. Но мисля, че заради добрата селекция, която направихме преди пролетния полусезон, сме длъжни да стигнем по-напред. От началото на следващата седмица на работа при нас ще бъде бившият треньор на "Добруджа" Валентин Пейчев. Той ще е директор на детско-юношеската школа на клуба, като същевременно ще има ангажименти и в треньорския щаб на мъжкия ни отбор.