2024-04-27 @ 07:52 EEST
ВТОРА ЗАГУБА ЗА "ЖЪЛТО-ЗЕЛЕНИТЕ"
СпортНеуспешен се оказа за футболистите на "Добруджа" и вторият пролетен кръг от първенството на Източната "Б" група. След като преди седмица загубиха на стадион "Дружба" от последния в класирането "Поморие", в събота възпитаниците на Мирослав Кралев бяха победени у дома и от варненския "Спартак".

В първите минути на двубоя играта бе равностойна и се водеше предимно в централната част на терена. Дори в 20-та мин. "жълто-зелените" бяха на крачка от откриване на резултата - нападателят Петър Кирилов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее. Постепенно гостите овладяха средата на терена и головите ситуации пред Николай Радомиров се заредиха една след друга. Така се стигна до 41-та мин., когато след центриране на Николай Станчев от пряк свободен удар Владо Мирчев с глава направи стража на домакините безпомощен. При 1:0 за "соколите" завърши първото полувреме. Очакванията на феновете, че след почивката добруджанци ще обърнат мача, не се оправдаха. Само четири минути след подновяването на играта Диян Кателиев бе изведе сам срещу Н. Радомиров и не сгреши - 2:0 за "Спартак". Усилията на добричкия тим да промени изхода на двубоя, доведоха до едно чисто голово положение - в 76-та мин. Атанас Георгиев навлезе в наказателното поле и от 10 м не намери път към мрежата зад Генко Славов.

Състави: "Добруджа" - Радомиров, Д. Димитров, Флоров, Ат. Георгиев, Димов, Кирилов (58- Данчев), С. Симеонов, Ив. Георгиев (56-Желев), Танев, Кичуков, Здр. Петров (57-Господинов)

"Спартак" - Славов, Дянков, Илиев, Маринов, Петров, Велев (67-Зл. Михайлов), Кателиев, Пекин, Филипов, Станчев (62-К. Генчев), Вл. Мирчев (82-Съботинов).

Голмайстори: 0:1 Мирчев (41), 0:2 Кателиев (49)

Жълти картони: Желев, Кичуков ("Добруджа"), Мирчев ("Спартак")

Главен съдия: Момчил Врайков

Помощници: Красимир Василев и Иван Кирилов

Стадион "Дружба": 1000 зрители

МНЕНИЯ СЛЕД МАЧА

"ЗАСЛУЖЕНО ПОБЕДИХМЕ"

Ради ЗДРАВКОВ, старши-треньор на "Спартак"

Първо искам да поздравя двата отбора за това, че на тежкия терен направиха мач с немалко достойнства. Имаше себераздаване от всички, а за отбелязване е и коректният тон на срещата. Доволен съм от нашия отбор, защото всеки се стремеше да даде максимума от себе си. Мисля, че нашата победа не подлежи на съмнение. Играхме по-добре и заслужено победихме. Що се отнася до целта ни в първенството, мога да кажа, че тя се свежда до това, да спечелим толкова точки, че да имаме повече от другите отбори и наесен да играем в "А" група. Трудихме се много по време на подготвителния период, уверени сме в собствените сили и вярвам, че ще постигнем целта си.

"НЯМАМЕ ОБЯСНЕНИЕ ЗА ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧИ"

Пламен Бояджиев, помощник-треньор на "Добруджа"

Какво да кажа за мача? Нямаме обяснение за това, което се случи. През по-голямата част от първото полувреме ние водехме играта. Пригодихме се към терена, създадохме голови положения, но след две грешки "Спартак" ни победи. Ще имаме разговор с шефовете. Явно, трябва да се направят промени в състава. Трябва да се промени психиката и поведението на състезателите. Някои от нашите футболисти играха под възможностите си. Убеден съм, че ако всички дават в мачовете 80 процента от това, което показват на тренировки, няма да имаме проблеми и ще побеждаваме.