2024-04-26 @ 12:30 EEST
"КАЛИАКРА" СЕ ПРЕПЪНА В РУСЕ
СпортВъв втория пролетен кръг от първенството на Източната "Б" футболна група отборът на "Калиакра" загуби с 2:1 като гост на "Дунав" (Русе), който заемаше последното място във временното класиране.

Двата отбора предложиха напрегнат и динамичен мач, в който домакините имаха повече шанс и спечелиха трите точки. Русенци поведоха в резултата в 33-та мин., когато Шенер Ремзи получи удобна топка и от воле я прати в мрежата зад Добрин Добрев. При 1:0 за тима от крайдунавския град завърши първото полувреме. Четири минути след подновяването на играта, след грешка в отбраната на каварненци, Ивайло Кирилов успя да удвои на празна врата. Гостите се вдигнаха на щурм, но не можаха да стигнат до изравняване. Усилията им доведоха до отбелязване на почетен гол в 75-та мин. чрез влезлия през второто полувреме Иван Караджов.

Състави: "Дунав" - В. Георгиев, Памуков (61-Ганчев), Мастънов, Ем. Иванов, Трифонов, Цветков (46-Хасан), С. Георгиев (81-Величков), Кирилов, Ремзи, Скерлев, Петев

"Калиакра" - Добрев, Сърбаков, Кискинов, Йонков, Андонов, Стойчев, Маринов, Павлов, Гавальов (55-Тодоров), Г. Георгиев, Амиров (34-Венков, 47-Караджов)

Голмайстори: 1:0 Ремзи (33), 2:0 Кирилов (49), 2:1 Караджов (75)

Жълти картони: Ем. Иванов ("Дунав"), Йонков, Г. Георгиев ("Калиакра")

Главен съдия: Ивайло Бозев

Помощници: Петър Тарълов, Емил Митев

Градски стадион: 2500 зрители