2024-04-26 @ 06:48 EEST
“КАЛИАКРА” ГУБИ, ТРЕНЬОРЪТ ПОНИЖЕН В ПОМОЩНИК
Спорт Димитър АПОСТОЛОВ: “Калиакра” загуби в Каварна с 1:3 от “Несебър” в морското дерби на XVI кръг на Източната “Б” професионална футболна група. След поражението кметът на общината Цонко Цонев обяви, че Йордан Йорданов вече не е старши-треньор на отбора.

Мястото му заема бившият наставник на “Добруджа” Валентин Пейчев, привлечен да отговаря за детско-юношеската школа на “Калиакра” и треньор на юношите старша възраст. Новината за понижението на треньора потвърди официално и председателят на клуба Красимир Тодоров. Нищо не предвещаваше такъв обрат на стадион “Калиакра”. Напротив – кметът създаде обстановка за истински празник за първия домакински мач на каварненския тим през пролетта. Рок група Б.Т.Р. и шоуменът Асен Трифонов – Кембъла дойдоха от София да вдъхновяват “Калиакра” и двехилядната публика. Гостите и журналистите бяха посрещнати на нови и удобни пейки на покритата козирка на съблекалните. Оставаше само възпитаниците на Йорданов да победят, за да бъде радостта на зрителите пълна. В интерес на истината мачът започна добре за домакините. През първата част те диктуваха събитията на терена и усилията им се увенчаха с гол в 34-ата минута. Вкара го с глава Георги Георгиев след центриране на Веселин Маринов. След почивката, когато всички очакваха “Калиакра” да удвои резултата, “Несебър” се върна в играта чрез резервата Петър Кънчев. Той първо изравни в 54-ата минута след грешка на каварненската защита, а 12 минути по-късно отбеляза и втори гол. Крайния резултат оформи в 85-ата минута Трифонов, който довкара в мрежата избитата от вратаря Добрев топка. В добавеното време Станчев от “Калиакра” можеше да направи загубата по-поносима, но защитник на “Несебър” изби топката от голлинията.

Състави: "Калиакра" - Добрев,Сърбаков, Кискинов, Йонков, Д. Андонов (63-Р. Андонов), Караджов, Христов, Маринов, Павлов, Г. Георгиев, Станчев

"Несебър" - Личев, Илчев, Ненов, Павел Колев, Петър Колев /46-Кънчев/, Ташев, Ив. Георгиев /90-Калоянов/, Жечев, Трифонов, Банов, Г. Георгиев /73-Добрев/

Голмайстори: 1:0 Г. Георгиев /34/, 1:2 Кънчев /55, 67/, 1:3 Трифонов /85/

Жълти картони: Караджов /"Калиакра"/, Илчев, П. Колев /"Несебър"/

Главен съдия: Радостин Станев

Стадион "Калиакра": 2000 зрители