2024-04-26 @ 23:47 EEST
България катастрофира с 1:5 срещу Шотландия в Япония!
НовиниКобе. Кобе. Националният тим на България претърпя разгромна загуба – 1:5 от Шотландия във втория си мач от турнира “Кирин Къп”.

По 2 гола за успеха отбелязаха футболистите на Рейнджърс Крис Бойд (13 и 44), който е голмайстор на шотландското първенство, и резервата Крис Бърк (76 и 88). 1 добави резервата Джеймс Макфадън (69), който смени Бойд. 8 минути преди да се разпише Макфадън улучи и напречната греда след удар от фаул с левия крак. Нашите бяха в мача само до средата на първата част, когато Йордан Тодоров изравни в 26-ата минута след перфектна комбинация с Валери Домовчийски и Светослав Тодоров.
В първия мач България победи Япония с 1:2, но няма и теоретични шансове да спечели турнира след резила срещу Шотландия, въпреки заканите на селекционера Христо Стоичков при пристигането в Япония. В събота е последният мач Япония – Шотландия и най-вероятно “гайдарите” ще спечелят купата и премия от 100 000 долара.
Стоичков започна със Стоян Колев, Росен Кирилов, Елин Топузаков, Асен Караславов, Лусио Вагнер, Йордан Тодоров, Мартин Петров (капитан) , Станислав Ангелов, Димитър Телкийски, Валери Домовчийски и Светльо Тодоров. Малко след почивката Караславов бе сменен от Христо Янев. В 70-ата минута Стоичков направи тройна смяна като пусна Георги Илиев, Цветан Генков и Николай Михайлов на местата на Домовчийски, Светльо Тодоров и Стоян Колев. Синът на президента на БФС Борислав Михайлов допусна 2 гола при дебюта си в националния тим след неубедителни изяви под рамката. http://www.focus-news.net/

България катастрофира с 1:5 срещу Шотландия в Япония! | 0 брой коментари | Регистрация