2024-04-27 @ 01:17 EEST
Добруджа с първа победа през пролетта

Едва около 500 зрители на стадион "Дружба" изгледаха победата на "жълтите".

Добруджа регистрира първа победа в пролетния дял на първенството в Източната "Б" група, след като постигна 1:0 в домакинския мач срещу Сливен 2000.

През цялото първо полувреме добричкият тим имаше териториално превъзходство, но изпусна много голови положения.

В 30-ата минута Росен Танев не успя да реализира на празната врата на Сливен, като вместо да вкара, той нацели десния стълб. Ивайло Данчев също направи няколко пропуска и то в наказателното поле на гостите.

Домакините откриха резултата в 73-ата минута. След комбинация, разиграна между Симеон Симеонов и Атанас Георгиев, Здравко Петров успя да излезе напред и със силен шут изпрати топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата. Западна "Б" Група":

Рилски спортист - Етър 1924 3:2
Монтана - Балкан 2:0
Спартак (Плевен) - Пирин (Гоце Делчев) 4:0
Янтра - Хебър 2:0
Локомотив (Мездра) - Видима-Раковски 3:1