2024-04-26 @ 16:53 EEST
МОМЧИЛ НИКОЛОВ СТАНА ВИЦЕШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ПО КЛАСИЧЕСКИ ШАХМАТ
СпортМомчил Николов стана вицешампион на България по класически шахмат за мъже. Добричлията направи реми в последния кръг с Николай Йорданов, което бе достатъчно за него да остане на второ място на състезанието в Перник. Николов приключи с актив от осем точки и половина.

Той постигна 4 победи, 9 ремита и приключи държавния шампионат без загуба. Победител стана гросмайстор Борис Чаталбашев с 10 от 14 възможни точки, а с бронза се окичи друг гросмайстор – Петър Генов, който събра 8 точки. Веднага след шампионата Момчил Николов заяви за НДТ, че е доволен от представянето си. Той каза, че имал сили и за първата позиция, но ще я преследва в други първенства. Това е първи медал за Момчил Николов от държавно първенство по класически шах при мъжете. Миналата година той спечели сребро, но на ускорен шах. Зад гърба си има пет участия на финали. Момчил Николов е роден на 3 март 1985 година в Добрич. В момента е състезател на “Спартак Плавен XXI”. НДТ

МОМЧИЛ НИКОЛОВ СТАНА ВИЦЕШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ПО КЛАСИЧЕСКИ ШАХМАТ | 0 брой коментари | Регистрация