2024-04-27 @ 00:44 EEST
ВУЦОВ: “КАЛИАКРА” ПОЛУЧИ СТРАХОВА НЕВРОЗА СЛЕД ПРОПУСНАТА ДУЗПА”
Спорт“Калиакра” пропусна дузпа, след 55-ата минута остана с човек повече, но не можа да се възползва от  численото преимущество и завърши 0:0 с Марица.

Възпитаниците на Велислав Вуцов започнаха срещата във вихрено темпо и в четвъртата минута на мача  можеше да водят с 2:0, ако Георги Станчев и Диан Кателиев бяха малко по-точни в завършващата фаза на атаката. След това остротата на пробивите им отслабна, действията им станаха инертни.

В 54-ата минута Иван Караджов издейства дузпа и зад бялата точка застана Милен Христов. Вратарят на “Марица” обаче улови удара му. Минута по-късно Николай Манчев получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 души. Треньорът на гостите върна състезателите си пред полето на Кирил Акалски и тогава започна мъката на каварненци. Иван Караджов, Живко Бояджиев и Георги Станчев и влезлият по-късно Георги Георгиев се опитваха да преодолеят пловдивския вратар, но той не сгреши.

Вуцов остана без глас в опитите си да въдвори някакъв ред на терена, а след последния съдийски сигнал още половин час се чуваха виковете му в съблекалнята на домакините.

Сами сме си виновни за нулевото равенство, каза главният мениджър на каварненци Велислав Вуцов, след като се отърси от напрежението. Според него момчетата му след пропуснати 7-8 чисти положения изпаднали в страхова невроза. Хаосът в редиците им станал пълен след пропуснатата дузпа и след 55-ата минута, когато отборът му остана с човек повече.

Марица се прибра, а ние нито можехме да комбинираме, нито да контраатакуваме, обясни Вуцов. Въпреки това, посочи той, 34-те точки които имаме, са много повече от потенциала от футболисти, с който разполагаме.

“Калиакра”: Тодоров, Костадинов (46-Божилов), Бояджиев (65-Г. Георгиев), Д. Димитров, А. Димитров, Кискинов, М. Христов, Павлов (46-Станков), Станчев, Кателиев, Караджов.

“Марица”: Акалски, Банев, Иванов, Димов, Николов, Апостолов, Стефанов (80-Копчев), Коларов (87-Байрев), Манчев, Крачунов, Г. Христов.

Жълти картони: Кателиев (Калиакра); Банчев, Банев, Димов (Марица).

Червен картон – Никола Манчев (55) (Марица)

Съдия Борислав Колев, помощници – Й. Иванов, М. Ангелов

Димитър АПОСТОЛОВ

Снимка авторът

ВУЦОВ: “КАЛИАКРА” ПОЛУЧИ СТРАХОВА НЕВРОЗА СЛЕД ПРОПУСНАТА ДУЗПА” | 0 брой коментари | Регистрация