2024-04-27 @ 08:32 EEST
ЗАГУБА ЗА ДОБРУДЖАНЦИ В ПЪРВИЯ МАЧ
Спорт"Локомотив - Металекс Билд" - "Добруджа"     37:31 /17:14/

В първи мач от финалния плейоф на държавното първенство по хандбал за мъже отборът на "Добруджа" загуби във Варна от "Локомотив - Металекс Билд" с 37:31. В началото на срещата домакините поведоха  и поддържаха преднина от два-три гола до почивката, която дойде при 17:14. След подновяването на играта "железничарите" имаха надмощие през по-голямата част от времето и така стигнаха до успеха в първия двубой от финалната серия. "Състезателите на "Локомотив - Металекс Билд" бяха по-свежи и затова спечелиха. Явно умората от мача с НСА, в който си осигурихме участие във финалите, натежа у нашите момчета", сподели след мача президентът на ХК "Добруджа" Георги Андреев, който същевременно е и старши-треньор на отбора. Най-резултатен сред "жълто-зелените" бе Стефан Стефанов, който вкара девет гола. Седем попадения отбеляза капитанът на тима Илиян Илиев, а по четири пъти се разписаха Венцислав Петров, Александър Димитров и Диян Динков.

Съставът на "Добруджа": Исмет Хаджиев, Венцислав Петров /4 гола/, Стефан Стефанов /9/, Илиян Илиев /7/, Александър Димитров /4/, Борислав Борисов /1/, Светлозар Начев /1/. По-късно в игра влязоха Диян Динков /4/, Георги Михайлов, Байрам Нишат /1/, Павел Черкезов и Ренал Шукри/.

Вторият мач от финалната серия е днес от 17.30 ч. в морската ни столица.