2024-05-08 @ 17:36 EEST
Първа победа за младежите в европейските футболни квалификации

Отборът на България постигна първа победа в трета група от европейските квалификации за младежи до 21 години, след като в третото си поредно домакинство надви силния тим на Португалия с 1:0 (1:0).

Единственото и победно попадение отбеляза Валери Домовчийски в 42-та минута от дузпа. Домовчийски бе подкосен от Жоао Педро в наказателното поле на гостите, след като получи пас от Николай Димитров.

Реферът Майер Леви от Израел отсъди 11-метров наказателен удар в полза на българския тим, превърнат в гол от младия нападател на Левски - 1:0 за България. Този резултат се запази до края на двубоя.

През първия половин час на срещата португалците бяха по-добрият отбор, владееха повече топката, но създадоха само едно реално голово положение. В 37-та минута след изпълнение на корнер Нуно Андре Куельо с глава насочи към опразнената от Николай Михайлов врата, но не намери целта.

Три минути преди края на първата част българите поведоха в резултата с гола на Валери Домовчийски от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Веднага след началото на второто полувреме Владимир Гаджев от 10 метра стреля в аут, след като получи добър пас от дълбочина от Любомир Божинов.

През втората част наставникът на гостите Руи Касадор опита да обърне мача, като направи три смени в рамките на 15 минути. Неговите футболисти създадоха обаче само няколко мелета, а в два от случаите Николай Михайлов се намеси блестящо. Той отрази опасни удари на Пауло Машадо и на крилото Виейриня.

Минута преди края при една контраатака Ивелин Попов излезе на добра позиция, но ударът му по диагонала не намери целта.

В последната минута на даденото от рефера петминутно добавено време Виейриня от гостите изпълни корнер и се получи голямо разбъркване.

В крайна сметка българите изчистиха топката и прозвуча последния съдийски сигнал - 1:0 и първа победа за младежкия национален тим на България в евроквалификациите.

Европейски квалификации за младежи до 21 години - трета група:

България - Португалия - 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Валери Домовчийски 42-дузпа

жълти картони:

- България: Николай Михайлов, Иван Бандаловски, Николай Петров и Ивелин Попов

Състави:

- България: Николай Михайлов - кап., Иван Бандаловски, Иван Иванов, Николай Бодуров, Атанас Фиданин, Владимир Гаджев, Любомир Божинов, Николай Петров (76-а Орлин Старокин), Ивелин Попов, Валери Домовчийски (77-а Атанас Курдов), Николай Димитров (89-а Даниел Младенов)

- Португалия: Рикардо Батища, Жоао Педро, Нуно Андре, Васко Фернандеш, Антунеш - кап., Жоао Коимбра (60-а Нуно Куельо), Пауло Машадо, Пеле, Виейриня, Жоао Морейра (66-а Сисеро), Яник (76-а Елдер Барбоса)

bgnewsroom.com

Първа победа за младежите в европейските футболни квалификации | 0 брой коментари | Регистрация