2024-04-27 @ 07:51 EEST
ХАНДБАЛИСТИТЕ ГУБЯТ В ШУМЕН
СпортХандбалистите на “Добруджа” загубиха с 40:33 в Шумен от местния тим. Двубоят бе от четвъртия кръг на финалната шестица от първенството на “А” група при мъжете.

Добричлии успяха да се противопоставят на съперника си само едно полувреме, което дойде при резултат 19:19 гола. След почивката новаците в елита, които направиха шампионска селекция, дръпнаха в резултата и затвориха мача със седем гола аванс. С голям принос за тима от Шумен е Костадин Семерджиев, който се разписа 15 гола във вратата на “жълто-зелените”. Девет пъти точен бе Светлозар Начков. Голмайсторът на родното ни първенство Росен Колев отбеляза 13 попадения с екипа на “Добруджа”. Капитанът Илиян Илиев завърши мача с 8 гола. В другия двубой от групата “Осъм” отстъпи у дома на “Локомотив Металекс Билд” с 21:33. В сряда има междинен, пети кръг. В 16 часа “Добруджа” посреща варненското Локо. По същото време са срещите: НСА - “Шумен” и “Хугадорс” – “Осъм”. НДТ