2024-04-26 @ 23:39 EEST
ЗЛАТО ЗА СТОЙКА ПЕТРОВА НА ТУРНИРА НА ЕС ВЪВ ФРАНЦИЯ
СпортДобричлийката Стойка Петрова спечели първото място в кат. до 50 кг в първенството на Европейския съюз по бокс за жени.

На състезанието във френския град Лил тя разби на полуфинала германката Евелин Грюбиш с 10:2, а в спора за златото надделя със 7:3 точки над румънката Диана Тимофте. Това е най-големият успех в кариерата на Стойка Петрова, която тази есен завърши шеста на еврошампионата по бокс за жени в датския град Вейле.

Малшанс попречи на другата добричлийка в националния тим - Светла Каменова, която участва в кат. до 57 кг, също да се бие за златото. В полуфинален мач 17-годишната ученичка отстъпи на много опитната туркиня Нагахан Гюл с 8:9 точки. Каменова остана с бронзов медал, а на финала Гюл разгроми с 5:0 точки полякинята Каролина Грашчук.

Останалите две български в първенството, което се провежда за втора година, Севда Асенова (48 кг) и Маргарита Чанева (66 кг) не стигнаха до медалите. НДТ

ЗЛАТО ЗА СТОЙКА ПЕТРОВА НА ТУРНИРА НА ЕС ВЪВ ФРАНЦИЯ | 0 брой коментари | Регистрация