2024-05-09 @ 00:19 EEST
“КАЛИАКРА 2007” ПОБЕДИ “ЛОКОМОТИВ” В ПЛОВДИВ
Спорт“Калиакра 2007” победи с 3:2 гейма “Локомотив” (Пловдив) у дома му в четвъртата среща от втората седмица на Националната волейболна лига за мъже.

Първият гейм печелят домакините, вторият, много убедително - гостите. Не без помощта на съдиите железничарите вземат под носа на каварненци третия гейм. В четвъртия възпитаниците на Румен Георгиев играят по-добре и заслужено печелят.

Тайбрекът започва зле за “Калиакра 2007” и смяната на игрищата идва при резултат 3:8. Локомотивци продължават да дърпат до 5:10. Оттук нататък  везните се накланят в полза на гостите и те изравняват – 10:10. Играе се точка за точка и до 13:14 резултата повежда “Локомотив”. Каварненци обаче не се предават, организират две блестящи атаки и затварят петия гейм при резултат 15:14.

Следващата среща на “Калиакра 2007” е на 18 януари, когато в Каварна ще гостува “Дунав” (Русе). От днес Румен Георгиев разпуска за Коледните празници състезателите си, за да ги свика отново след Нова година.