2024-04-27 @ 09:42 EEST
ПОБЕДА ЗА САМОЧУВСТВИЕ НА "ДОБРОТИЦА"
СпортВолейболистите на "Добротица" – Добрич постигнаха победа с 3:1 гейма (25:19; 25:21; 18:25; 25:20) над коравия състав на "Енерджи" – Варна, в мача си от поредния кръг на регионален шампионат по волейбол на Източна България.

Добричките състезатели излязоха в титулярния си състав за първи път от ноември миналата година, тъй като служебни ангажименти на някои от тях не им даваха възможност на участват пълноценно в тренировъчния процес и срещите. Това бе в основата и на допуснатите в последните три кръга две загуби, които отпратиха отбора на 4-то място във временното класиране. Сегашната победа значително ще повдигне самочувствието на всички състезатели в клуба преди започването на мачовете от пролетния полусезон.

Много полезно на отбора се отрази присъствието на центъра Св. Хараламбиев, който липсваше от терена дълго време. Изключително силно игра капитанът на състава Ив. Димитров, на ниво бе посрещането на нападателя Д. Стефанов и на либерото В. Колев. С мощните си сервиси и атаки се отличи диагоналът Св. Стефанов, почти без грешка играха другият център Зл. Пенев и разпределителят М. Михайлов. Съсредоточеността на добричките волейболисти в най-възловите моменти от мача им позволи да диктуват развитието на играта през цялото време. Само лекото им отпускане в третата част даде шанс на варненци да запишат почетен гейм.

От волейболен клуб "Добротица" напомниха, че са получили специална покана от организаторите за участие в VI Открит балкански спортен работнически фестивал, който ще се проведе от 11 до 15 юли в Албена. Добричките състезатели през последните 4-5 години почти винаги са били сред призьорите от подобни спортни състезания. Припомняме, че през 2007 година - на Вторите световни работнически игри, волейболистите на "Добротица" спечелиха сребърни медали на плажен волейбол и се наредиха пети на волейбола в зала. Ръководството на клуба се надява да успее да осигури необходимите финансови средства, за да може и през тази година момчетата да имат възможността да защитят достойно името на добричката волейболна школа.

Резултати  от ХIV кръг

В град Генерал Тошево: "Хепи" - "Спортист 99" 0:3; "Енерджи" Варна - "Добротица" 1:3; "Форос 2000" - "Калиакра" 1:3; "Черно море" - "Елит" 3:0

В град Нови пазар: "Нови пазар" - "Екип" 3:0; "Никола Козлево" - "Бургас" 0:3; "Родина" - "Айтос" 3:2

Почиваше отборът на "Тича" - Долни чифлик.

* на отбора на "Форос 2000" са присъдени 2 служебни загуби

(За победа с 3:0 и 3:1 се присъждат 3 т. за победителя и 0 т. за победения; За победа с 3:2 се присъждат 2 т. за победителя и 1т. за победения; За служебна загуба не се присъждат точки, а се отнемат и 2 т. от актива)

Предстоящи срещи  от ХV кръг -  17.02.2008 г.

В град Варна: 09:00 ч. "Черно море" - "Никола Козлево"; 10:30 ч. "Хепи" - "Калиакра"; 12:00 ч. "Нови пазар" - "Бургас"; 13:30 ч. "Айтос" - "Форос 2000"

В град Добрич: 09:30 ч. "Екип" - "Енерджи"; 11:00 ч. "Добротица" - "Тича"; 12:30 ч. "Елит" - "Родина"

Почива отборът на "Спортист 99" - Ген.Тошево.