2024-04-27 @ 00:33 EEST
“КАЛИАКРА” СМАЗА “СЛИВЕН”
Спорт Калиакра спечели с 1:0 срещу Сливен в изключително зрелищен и атрактивен мач, белязан с три греди, два червени и единайсет жълти картона. Голът на победата отбеляза Иван Петков в 84-ата минута на мача с глава след като  Стоилов вдигна топката успоредно на голлинията.Този успех на каварненци ги  връща в играта за първото място и възможността да получат директна виза за “А” група.

Още в началото Калиакра наложи тотален натиск над съперника, но не успя да материализира превъзходството си. Поредицата от пропуски за домакините започна Станчев в първите минути, когато преодоля трима от Сливен, но шутира слабо. В 15-ата минута Караджов се извиси и стреля с глава, но вратарят на Сливен отрази. Три минути по късно домакините претендираха за дузпа за спъване на Караджов, но съдията Цветан Георгиев отмина с мълчание нарушението. Потърпевшият беше изнесен на носилка и се върна превързан на игрището. Малко по-късно се строполи на земята и се наложи да бъде сменен. После се разбра, че получил комоцио. През първите 45 минути Иван Стоянов пропиля най-изгодното положение за гостите, когато от 12 метра насочи топката над гредата.

След почивката твърдите единоборства зачестиха и съдията започна все по-често да се бърка за жълти картони, а двама от Сливен си изпросиха по два. Пръв беше изгонен  Янев от Сливен в 69-ата минута, а Ямуков го последва към душовете в 87-ата минута.

През тази част състезатели на Калиакра пропуснаха 6-7 от така наречените чисти голови положения, а Детелин Димитров и Иван Петков улучиха гредата над вратаря на Сливен.

В 5-минутното продължение гостите получиха възможност да изравнят, когато Иван Стоянов простреля гредата от пряк свободен удар.

КАЛИАКРА: Добрев, Д. Димитров, Райчев, Вачев, Ант. Димитров, Юл.Петков (73-Стоилов), Бояджиев (48-Кискинов), Кателиев, Караджов (31-Петков), Дж. Яшар, Станчев.

СЛИВЕН: Марков,К. Стоянов, Киков,Ямуков, Зафиров, Янев, Ив. Стоянов,  Ценов, Митев (72-П. Петров), Миндев, Вълков.

Голмайстор:1:0 Иван Петков (84)

Жълти картони:  Бачев, Юл Петков, Ив. Петков, Яшар, Караджов, Д. Димитров,  Ант. Димитров (Калиакра), Ямуков, Янев, Марков, Стоянов, Вълков (Сливен).

Червени картони: Янев (69), Ямуков (87)

Главен съдия: Цветан Георгиев,, помощници Веселин Мишев, Димо Радев