2024-04-26 @ 10:46 EEST
"КАЛИАКРА" ВКАРА ЧЕТИРИ НА "МИНЬОР" В РАДНЕВО
СпортОтборът на "Калиакра" постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването си на "Миньор" в Раднево в среща от поредния кръг на Източната "Б" футболна група. Каварненци откриха резултата още в 11-та мин., когато с удар от 20 метра  Иво Кискинов прати топката в мрежата на домакините. Второто попадение отбеляза Георги Станчев - той стигна до аутлинията отляво и след разбъркване бе точен в 42-ата минута. При 2:0 за избраниците на главния мениджър  Велислав Вуцов завърши първото полувреме.

След почивката отборът от крайморския град продължи да диктува събитията на игралното поле и вкара още два гола. Диян Кателиев се разписа с глава в 60-ата минута, а шест по-късно Иван Петков напредна в наказателното поле и с диагонален удар отдясно вкара за 4:0. Домакините върнаха един гол в 77-та мин., след като македонецът Ивица Лазарев бе изведен от Здравко Илиев и не сбърка.

Един от най-интересните моменти в мача бе в 83-та минута, когато съдията вдигна жълт картон на Георги Станчев и веднага след това му показа червен. Играчът обаче му обясни, че това е първото му нарушение и реферът Георги Димитров се извини и го остави на терена.

За тима на Вили Вуцов дебют направи завърналият се от Кипър Ангел Стойков. Опитният халф влезе като резерва и игра 30 минути. Наскоро Ангел Стойков разтрогна договора си по вина на клуба с кипърския Неа Саламина, след като не бе получавал пари за последните три  месеца.

Голмайстори: 0:1 Кискинов (11), 0:2 Г. Станчев (42), 0:3
Кателиев (60), 0:4 Ив. Петков (66), 1:4 Лазарев (77)

Състави: "Миньор": Пейков (46-Ганев), Илиев, Динев, Димитров, Динчев, Г. Георгиев (75-Кьосев), Гр. Георгиев, Христов, В. Желев, Б. Иванов, Лазарев

КАЛИАКРА: Добрев, Яшар (62–Ангел Стойков), Иван Петков (70-Караджов), Г. Станчев (84-Райчев), Славов, Дет. Димитров, Жеко Йорданов, Кискинов, Юлиян Петков, Ант. Димитров, Кателиев

Стадион „Миньор”:  1800 зрители

Съдия: Георги Димитров

Жълти картони: Лазарев, Л. Димитров (М), Йорданов, Кискинов, Г. Станчев (К)

Червен картон: Динев (М-84)